STS KOD PROMOCYJNY

Pięć medali Polaków w piątkowych finałach Mistrzostw Europy w kajakarstwie

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaInnePięć medali Polaków w piątkowych finałach Mistrzostw Europy w kajakarstwie

Pierwszy dzień finałów mistrzostw Europy w kajakarstwie w węgierskim Szeged przyniósł pięć medali Polaków. Mistrzami Europy w swoich konkurencjach zostali Justyna Iskrzycka i Oleksii Koliadych. Na podium w kajakarskich sprintach stawali jeszcze Katarzyna Kołodziejczyk i duet Przemysław Korsak i Jakub Stepun. Do tego brązowy medal w rywalizacji SUP wywalczyła Marta Apanasewicz. Kolejne szanse medalowe już jutro. 

Justyna Iskrzycka mistrzynią Europy w K1 na 1000 metrów

Mistrzostwa Europy w kajakarskim sprincie w Szeged rozpoczęły się dla biało-czerwonych doskonale. W pierwszych piątkowych finałach po złoto sięgnęła Justyna Iskrzycka. Polka triumfowała w rywalizacji jedynek na dystansie 1000 metrów. Aż szkoda, że nie jest to olimpijska konkurencja. Justyna Iskrzycka finiszowała na pierwszym miejscu z przewagą 1,2 sekundy nad Węgierką Eszter Rendessy i osiągnęła kolejny sukces w swojej karierze.

Oleksii Koliadych mistrzem Europy w C1 na 200 metrów

Później w ślady swojej koleżanki z reprezentacji poszedł kanadyjkarz Oleksii Koliadych. Triumfował w jedynkach na dystansie 200 metrów. W Szeged oglądaliśmy zawrotne tempo i niezwykle szybki bieg. Ostatecznie Polak o 0,26 sekundy wyprzedził Hiszpana Pablo Granę. Na najniższym stopniu podium ze stratą 0,284 do Koliadycha znalazł się Zaza Nadiradze z Gruzji. 


Czytaj więcej o kajakarstwie:


Kto jeszcze zdobywał medale w piątek?

Powody do radości dali nam też inni reprezentanci Polski. Katarzyna Kołodziejczyk została wicemistrzynią Europy w jedynkach na 200 metrów. Polka stoczyła ambitną walkę o srebrny medal i o włos wyprzedziła Dunkę Bolette Iversen. W tej konkurencji poza zasięgiem stawki była Węgierka Anna Lucz. W K2 na tym samym dystansie wicemistrzami Europy zostali Jakub Stepun i Przeysław Korsak. Do zwycięzców z Portugalii stracili 0,3 sekundy. Jakby tego było mało, z brązem z Szeged wyjedzie Marta Apanasewicz. Wywalczyła go w rywalizacji na deskach SUP. Mistrzostwa Europy w sprincie kajakowym w Szeged potrwają do niedzieli. Liczymy na kolejne medale biało-czerwonych. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...