Pięć medali polskich kajakarzy w niedzielę w Pucharze Świata w Poznaniu

Strona głównaInnePięć medali polskich kajakarzy w niedzielę w Pucharze Świata w Poznaniu

Reprezentanci Polski w kajakarstwie pięcioma medalami zakończyli w niedzielę zawody Pucharu Świata, które odbywały się na torze w Poznaniu. Po złote medale sięgnęły duety Martyna Klatt i Helena Wiśniewska oraz Juliusz Kitewski i Amelia Braun. Ponadto na podium stanęły Karolina Naja i Anna Puławska oraz Norman Zezula i Aleksander Kitewski. Srebro na pięć kilometrów dołożył Mateusz Borgieł. To kolejny dobry dzień polskich kajaków. 

Dwa złote medale na zakończenie rywalizacji 

Na zakończenie rywalizacji oglądaliśmy dwa złote medale. Zdecydowanie większą wagę ma złoto Martyny Klatt i Heleny Wiśniewskiej, które startowały w dwójkach na 500 metrów. To konkurencja olimpijska, a biało-czerwone zdominowały rywalizację. Wszystko dlatego, że na drugim miejscu linię mety w Poznaniu przecięły Anna Puławska i Karolina Naja. To ich kolejne medale na zawodach Pucharu Świata w Polsce. Polskie pary między sobą rozstrzygnęły losy złotego medalu, co najlepiej potwierdza to, jak dobrze czują się na tym dystansie. W Paryżu mogą należeć do grona faworytów do medalu. Przewaga pomiędzy polskimi duetami to zaledwie 0,2 sekundy. 

Drugie złoto w niedzielę padło łupem miksta Amelii Braun i Juliusza Kitewskiego. Startowali oni w konkurencji nieolimpijskiej na 500 metrów. Finalnie sięgnęli po złoto. Na podium tej konkurencji stanęły jeszcze dwie osady z Ukrainy. Tuż za nimi finiszowali Julia Walczak i Norman Zezula, którzy ostatecznie zajęli czwarte miejsce i byli o włos od medalu. 

Brąz Kitewskiego i Zezuli na olimpijskim dystansie

Brązowy medal na olimpijskim dystansie 500 metrów dwójek kanadyjkowych wywalczyli Norman Zezula i Aleksander Kitewski. Polska osada finiszowała na trzecim miejscu w niezwykle wyrównanej stawce. Jeszcze na półmetku rywalizacji Polacy byli na pierwszym miejscu, jednak w końcówce stracili dwie pozycje. Musieli uznać wyższość duetów z Włoch i Ukrainy. Na koniec srebrny medal na dystansie pięciu kilometrów dołożył Mateusz Borgieł. Cały dystans płynął bardzo równo i szybko. Ostatecznie przegrał tylko z Węgrem Balazsem Adolfem.

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Szurkowski, Lang, Majka i inne polskie medale w kolarstwie szosowym na Letnich IO

Już na przełomie lipca i sierpnia 2024 r. czołowi kolarze i kolarki świata pojadą po medale olimpijskie na najpiękniejszych ulicach Paryża. Kolarstwo szosowe jest...

Gdzie grają na najwyższym poziomie? Oto wyniki rankingu „Sporty drużynowe – najlepsze miasta w Polsce”!

Polacy lubią sportowe emocje i rozgrywki na najwyższym poziomie. Postanowiliśmy przyjrzeć się najpopularniejszym dyscyplinom drużynowym w Polsce i sprawdzić, w których polskich miasta gra...