STS KOD PROMOCYJNY

Pięć medali polskich wioślarzy w niedzielnych startach na Uniwersjadzie

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaInnePięć medali polskich wioślarzy w niedzielnych startach na Uniwersjadzie

Reprezentanci Polski w wioślarstwie wywalczyli pięć medali podczas niedzielnych finałów na 31. Letniej Uniwersjadzie w Chengdu. Na ten dorobek składają się trzy złote medale: czwórki podwójnej mix, dwójki męskiej i Zuzanny Jasińskiej oraz dwa srebrne medale kobiecej czwórki i dwójki. To kolejny świetny dzień dla biało-czerwonych w dalekich Chinach. Akademicka Reprezentacja Polski plasuje się w ścisłej czołówce klasyfikacji medalowej. 

Trzy złote medale na torze Sichuan Water Sports School

Niedzielne finały doskonale rozpoczęły się dla Polaków. Na torze Sichuan Water Sports School w Chengdu już w swoim pierwszym starcie mieszana czwórka podwójna popłynęła po złoto. W zwycięskiej osadzie znaleźli się: Barbara Streng, Katarzyna Duda, Jakub Woźniak i Kajetan Szewczyk. Polacy w pokonanym polu pozostawili Włochów i Niemców. Drugie niedzielne złoto wywalczyła Zuzanna Jasińska. Polka dopłynęła do mety z przewagą kilku sekund nad Włoszką Eleną Sali i Niemką Julią Tertunte. Trzeci złoty medal biało-czerwonych to sukces męskiej dwójki w składzie Bartosz Bartkowski i Krzysztof Kasparek. Polacy o ponad sekundę wyprzedzili Litwinów i równo o dwie sekundy Chińczyków. 

Dwa srebrne medale kobiecych osad

Oczywiście nasi reprezentanci na tym nie poprzestali. Dwa srebrne medale dorzuciły jeszcze kobiece osady. Czwórka w składzie Katarzyna Boruch, Martyna Jankowska, Izabela Pawlak i Anna Potrzuska dopłynęła do mety na drugim miejscu, ustępując tylko Chinkom. Trzecie miejsce zajęły Holenderki. Ostatni niedzielny medal dla Polski na torze wioślarskim to srebrny krążek Pauliny Chrzanowskiej i Izabeli Gałek w dwójkach. Stoczyły one pasjonujący bój z Włoszkami, które wyprzedziły o 0,08 sekundy. Pierwsze miejsce w tej konkurencji zajęły Litwinki. 

W finałach w niedzielę wystartował jeszcze Cezary Litka. Ostatecznie zajął piąte miejsce ze stratą ponad 20. sekund do pozycji medalowej. Najlepszy w jedynkach był Litwin Povilas Stankunas. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...