Pięć medali polskich wioślarzy w niedzielnych startach na Uniwersjadzie

Strona głównaInnePięć medali polskich wioślarzy w niedzielnych startach na Uniwersjadzie

Reprezentanci Polski w wioślarstwie wywalczyli pięć medali podczas niedzielnych finałów na 31. Letniej Uniwersjadzie w Chengdu. Na ten dorobek składają się trzy złote medale: czwórki podwójnej mix, dwójki męskiej i Zuzanny Jasińskiej oraz dwa srebrne medale kobiecej czwórki i dwójki. To kolejny świetny dzień dla biało-czerwonych w dalekich Chinach. Akademicka Reprezentacja Polski plasuje się w ścisłej czołówce klasyfikacji medalowej. 

Trzy złote medale na torze Sichuan Water Sports School

Niedzielne finały doskonale rozpoczęły się dla Polaków. Na torze Sichuan Water Sports School w Chengdu już w swoim pierwszym starcie mieszana czwórka podwójna popłynęła po złoto. W zwycięskiej osadzie znaleźli się: Barbara Streng, Katarzyna Duda, Jakub Woźniak i Kajetan Szewczyk. Polacy w pokonanym polu pozostawili Włochów i Niemców. Drugie niedzielne złoto wywalczyła Zuzanna Jasińska. Polka dopłynęła do mety z przewagą kilku sekund nad Włoszką Eleną Sali i Niemką Julią Tertunte. Trzeci złoty medal biało-czerwonych to sukces męskiej dwójki w składzie Bartosz Bartkowski i Krzysztof Kasparek. Polacy o ponad sekundę wyprzedzili Litwinów i równo o dwie sekundy Chińczyków. 

Dwa srebrne medale kobiecych osad

Oczywiście nasi reprezentanci na tym nie poprzestali. Dwa srebrne medale dorzuciły jeszcze kobiece osady. Czwórka w składzie Katarzyna Boruch, Martyna Jankowska, Izabela Pawlak i Anna Potrzuska dopłynęła do mety na drugim miejscu, ustępując tylko Chinkom. Trzecie miejsce zajęły Holenderki. Ostatni niedzielny medal dla Polski na torze wioślarskim to srebrny krążek Pauliny Chrzanowskiej i Izabeli Gałek w dwójkach. Stoczyły one pasjonujący bój z Włoszkami, które wyprzedziły o 0,08 sekundy. Pierwsze miejsce w tej konkurencji zajęły Litwinki. 

W finałach w niedzielę wystartował jeszcze Cezary Litka. Ostatecznie zajął piąte miejsce ze stratą ponad 20. sekund do pozycji medalowej. Najlepszy w jedynkach był Litwin Povilas Stankunas. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Rugbiści BUDO 2011 Aleksandrów Łódzki mistrzami Polski

Zawodnicy BUDO 2011 Aleksandrów Łódzki zostali mistrzami Polski w rugby w sezonie 2022/23. W wielkim finale zespół ten po emocjonującym spotkaniu pokonał 12:8 Ogniwo...

Najlepsi strzelcy w historii reprezentacji Polski. „Lewy” będzie rządził wiecznie?

W obecnych czasach na hasło “najlepszy strzelec w historii reprezentacji Polski” przychodzi jeden odzew: Robert Lewandowski. Nic dziwnego, “Lewy” dzierży ten tytuł już od...