Pięć polskich medali na turnieju Latvia International w badmintonie

Strona głównaInnePięć polskich medali na turnieju Latvia International w badmintonie

Reprezentanci Polski sięgnęli po pięć medali na turnieju Latvia International w badmintonie. Srebrne medale wywalczyły polskie deble Kornelia Marczak i Dominika Kwaśnik oraz Adam Szolc i Michał Sobolewski. Ponadto z Łotwy z brązowymi medalami wrócą: mikst Dominika Kwasnik i Szymon Ślepecki, debliści Miłosz Bochat i Szymon Ślepecki oraz deblistki Magdalena Świerczyńska i Paulina Hankiewicz. 

Dwa polskie deble w finałach 

Do wielkich finałów awansowały dwa polskie deble. Ostatecznie obie pary musiały uznać wyższość rywali i zdobyły srebrne medale. Wśród kobiet bardzo dobrze spisały się Kornelia Marczak i Dominika Kwaśnik. W półfinale pokonały mocne Tajwanki Wang Pei Yu i Lee Yu Hsuan. Niestety w finale nie dały rady i przegrały z rozstawionymi z numerem pierwszym Heliną Ruutel oraz Kati-Kreet Marran z Estonii. Polki walczyły dzielnie i złoto przegrały o włos. 

Wśród mężczyzn najdalej zaszedł debel Adam Szolc i Michał Sobolewski. W półfinale poradzili sobie w dwóch setach z Walijczykiem Paak Yee Chongiem i Anglikiem Raymondem Chongiem. Niestety w wielkim finale Polacy nie mieli większych szans z parą z Tajwanu. Po złoto sięgnęli Tsai Fu Cheng i Lai Po Yu, a Polacy musieli zadowolić się srebrnymi medalami. 

Trzy brązowe krążki

Ponadto biało-czerwoni sięgnęli jeszcze po trzy brązowe krążki po przegranych w półfinałach. Na trzecim miejscu podium stanęli m.in. Dominika Kwaśnik i Szymon Ślepecki w mikście. Niestety nie udało im się w półfinale pokonać Francuzów Anny Tatranowej i Enogata Roya. Wśród deblistek w półfinale odpadły Magdalena Świerczyńska i Paulina Hankiewicz, które nie poradziły sobie z przyszłymi triumfatorkami Heliną Ruttel i Kati-Kreet Marran. Męski debel Szymon Ślepecki i Miłosz Bochat musiał w półfinale uznać wyższość Tajwańczykom Tsai Fu Cheng i Lai Po Yu, którzy następnie wygrali turniej Latvia International. Reprezentanci Polski udział w turnieju na Łotwie mogą uznać za bardzo udany. Pięć medali przywiezionych z tych zawodów to dobry rezultat. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Jarosław „pasha” Jarząbkowski zawalczy na HIGH League 6!

Jarosław „pasha” Jarząbkowski wraca do sportów walki. Federacja High League ogłosiła, że jeden z najlepszych graczy CS:GO ponownie zawalczy na ich gali. „Pasha” w...

Kacper Stokowski pobił rekord Polski na 50 metrów stylem grzbietowym

Kacper Stokowski ze znakomitej strony pokazał się podczas sesji eliminacyjnej na mistrzostwach świata w Melbourne. Młody Polak okazał się najlepszy na dystansie na 50...