STS KOD PROMOCYJNY

Pierwsze 2 dni i aż 7 medali Polaków na World Games 2022

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaInnePierwsze 2 dni i aż 7 medali Polaków na World Games 2022

Za nami pierwsze dwa dni World Games 2022, które odbywają się w amerykańskim Birmingham. To Igrzyska Sportów Nieolimpijskich, w których występują Polacy. Po dwóch dniach na koncie biało-czerwonych znajduje się już siedem medali, w tym dwa złote. Mistrzami World Games 2022 zostali Szymon Kropidłowski w pływaniu w płetwach oraz Agata Sitko w podnoszeniu ciężarów. 

Dwa srebrne medale na otwarcie World Games 2022

Tegoroczne Igrzyska Sportów Nieolimpijskich zostały zainaugurowane w sobotę 9 lipca w amerykańskim mieście Birmingham. Już pierwszego dnia mogliśmy cieszyć się z dwóch medali wywalczonych przez reprezentantów Polski. Pierwszy z nich wywalczyła Zuzanna Kula, która startowała w wadze lekkiej w trójboju siłowym. Ostatecznie udało jej się dźwignąć ciężary o łącznej wadze 497,5 kg. Po przeliczeniu wyników według współczynnika Wilksa, dało jej to drugie miejsce i srebrny medal. Rywalizację wygrała Japonka Yukako Fukushimie.

Drugi srebrny medal pierwszego dnia World Games 2022 był autorstwa Szymona Kropidłowskiego. Polak startował w wyścigu na 100 metrów w kategorii bi-fins, czyli z osobnymi płetwami. Ostatecznie ukończył zmagania na drugim miejscu i przegrał zaledwie o 0,06 sekundy z ze zwycięzcą Peterem Holodą z Węgier. 

Pięć medali, w tym dwa złote drugiego dnia

Worek z medalami biało-czerwonych na dobre rozwiązał się drugiego dnia zmagań. Biało-czerwoni sięgnęli aż po pięć krążków, w tym dwa koloru złotego. Szymon Kropidłowski do srebra wywalczonego w sobotę dołożył także złoto z niedzieli. Wygrał zmagania na 50 metrów bi-fins, czyli na dystansie dwukrotnie krótszym niż dzień wcześniej. Drugie złoto dołożyła Agata Sitko, która startowała w wadze ciężkiej w trójboju siłowym, gdzie dźwignęła łącznie 726 kilogramów 

Ponadto Polacy wywalczyli aż trzy brązowe medale w sumo. Były autorstwa Magdaleny Macios (waga lekka), Moniki Skiby (waga średnia) oraz Arona Rozuma (waga ciężka). Polacy toczyli kapitalne boje i zasłużenie zdobyli medale. Dzięki temu na koncie Polski w klasyfikacji medalowej jest już siedem krążków i wierzymy, że to jeszcze nie koniec. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...