STS KOD PROMOCYJNY

Polacy zdominowali turniej tenisa stołowego Polish Para Open w Cetniewie

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaInnePolacy zdominowali turniej tenisa stołowego Polish Para Open w Cetniewie

W ostatnich dniach w COS Cetniewo we Władysławowie rozegrano turniej Polish Para Open 2023 w tenisie stołowym. Zdominowali go Polacy, którzy zdobyli łącznie 27 medali, w tym 8 złotych. Prawdziwą gwiazdą imprezy był Piotr Grudzień, na którego szyi zawisły trzy złote krążki. Zawody zorganizowane w Cetniewie zaliczana są do kwalifikacji igrzysk paraolimpijskich. Wielu podopiecznych Andrzeja Ochala zbliżyło się do wyjazdu do Paryża. 

Trzy złote medale Piotra Grudnia

Bardzo udany start ma za sobą Piotr Grudzień. Reprezentant Polski wygrał klasę 8 w grze indywidualnej. W wielkim finale Polak pokonał 3:1 Billy’ego Shiltona z Anglii, z którym przegrał w 2021 roku na igrzyskach w Tokio. Ponadto Piotr Grudzień w parze z Patrykiem Chojnowskim wygrał w grze podwójnej w kategorii MD18 oraz w parze z Karoliną Pęk zwyciężył w mikście w kategorii XD17-20. 

Sukcesy pozostałych biało-czerwonych 

Oprócz tego Polacy zdobyli jeszcze pięć złotych medali. Indywidualnie w klasie 2 najlepszy okazał się Rafał Czuper, który w finale nie dał większych szans Włochowi Federico Crosarze i wygrał 3:0. Ten sam zawodnik dołożył kolejny złoty krążek w kategorii MD4, gdzie stworzył parę z Tomaszem Jakumczukiem. W kategorii MD14 najlepsza okazała się para deblowa Michał Chudzicki i Michał Deigsler. W XD22 złoto w parze z utytułowanym Węgrem Peterem Palosem zdobyła Ewa Cychowska. 

Srebrne medale w Cetniewie wywalczyli: Patryk Chojnowski, Piotr Mańturz, Rafał Lis, Dorota Nowacka, debel Damian Fira i Maciej Makajew, debel Krystyna Łysiak i Dorota Nowacka, debel Magdalena Sutkowska-Pawłasek i Barbara Jabłonka oraz mikst Maciej Makajew i Dorota Nowacka. Na trzecim stopniu podium stanęli: Maciej Nalepka, Janusz Chamot, Maksym Chudzicki, Michał Deigsler, Maciej Makajew, Karolina Pęk, Krystyna Łysiak, Dorota Bucław, debel Rafał Lis i Krzysztof Żyłka, mikst Piotr Mańturz i Magdalena Sutkowska-Pawłasek oraz mikst Igor Misztal i Merve Demir z Turcji. 

Wybrani reprezentanci Polski już niedługo wezmą udział w Mistrzostwach Europy, które zostaną rozegrane w Sheffield

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...