ŁSTW Ocmer Politechnika Łódzka mistrzem Polski w piłce wodnej. Wygrana na kolejkę przed końcem

Strona głównaInneŁSTW Ocmer Politechnika Łódzka mistrzem Polski w piłce wodnej. Wygrana na kolejkę...

Na kolejkę przed zakończeniem Ekstraklasy piłkarzy wodnych w sezonie 2021/22 tytuł mistrzowski zapewnili sobie gracze ŁSTW Ocmer Politechnika Łódzka. Z mistrzostwa Polski mogli cieszyć się po domowym zwycięstwie 13:6 z zawodnikami Waterpolo Poznań. O pozostałe miejsca na podium trwa jeszcze walka. W ostatniej kolejce rozstrzygnie się to, czy wicemistrzami Polski zostaną piłkarze wodni AZS-u Uniwersytet Warszawski, czy też ŁUKOSZ WTS Polonii Bytom. 

Pewne zwycięstwo i zapewniony tytuł

W kończącym się sezonie zdecydowanie najlepszą drużyną water polo w Polsce była ŁSTW Ocmer Politechnika Łódzka. Gracze z Łodzi zdominowali rozgrywki w I rundzie oraz w rundzie mistrzowskiej i zasłużenie sięgnęli po tytuł. Mistrzostwo Polski przypieczętowali zwycięstwem 13:6 z Waterpolo Poznań. Początek meczu był jednak bardzo nerwowy i po pierwszej kwarcie na tablicy utrzymywał się wynik 2:2. W kolejnych odsłonach przewagą zyskiwali faworyci i na przerwę schodzili przy prowadzeniu 6:3. 

Jeszcze większą różnicę widzieliśmy w dwóch ostatnich kwartach, które Politechnika Łódzka wygrała kolejno 3:1 i 4:2, a cały mecz zakończył się ich zwycięstwem 13:6. Tytuł MVP tego spotkania otrzymał Stefan Tomicević. W drugim meczu mistrzowie Polski sprzed roku AZS Uniwersytet Warszawski wygrali 8:6 z Polonią Bytom i wciąż liczą się w walce o wicemistrzostwo kraju. Czwarte miejsce w Polsce zajmie Waterpolo Poznań. Najlepsi strzelcy ŁSTW Ocmer Politechnika Łódzka w tym sezonie to: Piotr Michalski (41), Stefan Tomicević (35), Michał Diakonów (15) i Grzegorz Knap (15). 

Walka o utrzymanie w Ekstraklasie

Znamy już rozstrzygnięcia w grupie spadkowej. Ostatnie miejsce w tym sezonie Ekstraklasy zajmą gracze UKS Neptun Uniwersytet Łódzki i to oni zmierzą się w meczu barażowym z najlepszą drużyną I ligi. Stawką pojedynku będzie utrzymanie się w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce na kolejny rok. Najlepszą drużyną strefy spadkowej jest Alfa Gorzów Wielkopolski, a jej zawodnik Przemysław Brończyk z 50. golami pozostaje liderem klasyfikacji strzelców. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Memy vs. rzeczywistość, czyli kto Sportowcem Roku 2022?

Choć dopiero mamy wrzesień, to w świecie sportu wydarzyło się tak wiele, że nie może dziwić fakt dywagacji dotyczących tego, kto zgarnie tytuł Sportowca...

Mariusz Pudzianowski wróci do oktagonu KSW jeszcze w tym roku! Kto będzie przeciwnikiem?

Mariusz Pudzianowski po raz kolejny wejdzie do oktagonu podczas grudniowej gali KSW 77, która odbędzie się 17 grudnia w Gliwicach. Zawodnik sam potwierdził tę...