STS KOD PROMOCYJNY

Polki na podium Pucharu Świata w gimnastyce w greckim Palaio Faliro

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaInnePolki na podium Pucharu Świata w gimnastyce w greckim Palaio Faliro

Polska drużyna gimnastyczek zajęła trzecie miejsce podczas finału układów z obręczami podczas zawodów Pucharu Świata w greckim Palaio Faliro. Były to inauguracyjne zawody tegorocznego cyklu. W polskiej drużynie zbiorowej wystąpiły: kapitan Magdalena Szewczuk oraz Milena Górska, Małgorzata Roszatycka, Madoka Przybylska i Julia Wojciechowska. To spory sukces biało-czerwonych i potwierdzenie ich dobrej dyspozycji na początku sezonu. 

Dobre eliminacje w wykonaniu Polek

Pierwszego dnia zmagań nasza drużyna wzięła udział w kwalifikacjach do finału układów z obręczami, gdzie uplasowała się na siódmym miejscu. Był to dobrym prognostykiem przed kolejnymi startami w wykonaniu biało-czerwonych. Na drugi dzień zaplanowano eliminacje układów z trzema wstążkami i dwiema piłkami. Tu Polkom poszło świetnie i zajęły drugie miejsce. Dzięki temu w klasyfikacji wieloboju uplasowały się na szóstym miejscu i rozbudziły apetyty przed niedzielnymi finałami. 

Finał na medal 

Na niedzielę zaplanowano dwa finały. Bardzo blisko medalu było w układzie z trzema wstążkami i dwiema piłkami. Tam Polki potwierdziły dobrą dyspozycję w eliminacji, jednak w końcowym rozrachunku zajęły czwarte miejsce, tuż za upragnionym podium. Przed biało-czerwonymi znalazły się Greczynki, które rzutem na taśmę zdobyły brąz. Dość nieoczekiwanie Polki odbiły to sobie w układzie z obręczami. W wielkim finale spisywały się świetnie. Wyglądały pewnie, a ich występ został bardzo wysoko oceniony. Dzięki temu zajęły trzecie miejsce i cieszyły się z brązu inauguracyjnych zawodów Pucharu Świata w gimnastyce artystycznej. Przegrały tylko z Włoszkami i reprezentantkami Izraela, które od lat plasują się w światowej czołówce. 

Brąz wywalczony przez drużynę w składzie: kapitan Magdalena Szewczuk oraz Milena Górska, Małgorzata Roszatycka, Madoka Przybylska i Julia Wojciechowska, to spory sukces. Słowa uznania należą się również Indze Buczyńskiej, czyli trener naszej kadry. Kolejne zawody Pucharu Świata rozegrane zostaną w Sofii w Bułgarii. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...