STS KOD PROMOCYJNY

Polska czwórka pań ze złotym medalem Igrzysk Europejskich w Krakowie

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaInnePolska czwórka pań ze złotym medalem Igrzysk Europejskich w Krakowie

Kajakarska czwórka pań Karolina Naja, Dominika Putto, Adrianna Kąkol i Anna Puławska wywalczyła złoty medal Igrzysk Europejskich w Krakowie. Polskie dominatorki ponownie okazały się bezkonkurencyjne dla reszty stawki i w pełni zasłużenie wygrały na torze kajakowym. Tym samym zdobyły pierwsze złoto dla biało-czerwonych na tegorocznych Igrzyskach Europejskich. To drugi medal w naszym dorobku, ponieważ wcześniej po brąz sięgnęli kanadyjkarze Aleksander Kitewski i Norman Zezula. 

Pewne zwycięstwo polskich dominatorek

Bez dwóch zdań czwórka pań w składzie Karolina Naja, Dominika Putto, Adrianna Kąkol i Anna Puławska jeszcze przed rozpoczęciem Igrzysk Europejskich wymieniana była jako faworytki do złota. Udowodniło to na torze. Wczoraj bez większych problemów wygrały bieg eliminacyjny i zameldowały się w finale A. Choć zdominowały eliminacje, to jednak wciąż podkreślały, że nie płynęły na maksimum swoich możliwości. To, co najlepsze, miało dopiero nadejść w finale. 

Od początku rywalizacji finałowej Polki narzuciły mocne tempo, z którego wytrzymaniem miały problemy inne osady. Z czasem tylko powiększały przewagę. Ostatecznie linię mety minęły o ponad sekundę szybciej, niż kolejne na mecie Niemki: Paulina Paszek, Jule Hake, Katinka Hofmann, Lena Roehlings. Czas polskich kajakarek to 1:31.701. Trzecie miejsce na mecie zajęły Dunki: Frederikke Matthiesen, Sara Milthers, Katrine Jensen, Bolette Iversen. Poza podium finiszowały m.in. osady z Węgier, Ukrainy i Norwegii. 

Dorobek medalowy powinien się powiększać

Przed nami wiele dni sportowych zmagań. Dorobek medalowy Polaków powinien się powiększać w najbliższych godzinach i dniach. Już teraz biało-czerwoni mają dwa krążki. Pierwsze złoto zdobyły Karolina Naja, Dominika Putto, Adrianna Kąkol i Anna Puławska. Zaledwie kilkanaście minut przed nimi na trzecim miejscu w wyścigu kanadyjkarzy C-2 na 500 metrów finiszowali Aleksander Kitewski i Norman Zezula. To kolejne świetne starty Polaków na arenie międzynarodowej i doskonałe rozpoczęcie Igrzysk Europejskich 2023 w Krakowie. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...