Polska czwórka podwójna z brązowym medalem mistrzostw świata w wioślarstwie

Strona głównaInnePolska czwórka podwójna z brązowym medalem mistrzostw świata w wioślarstwie

Polska czwórka podwójna mężczyzn wywalczyła brązowy medal mistrzostw świata w wioślarstwie. Dokonali tego w składzie: Dominik Czaja, Fabian Barański, Mirosław Ziętarski i Mateusz Biskup. Polacy do ostatnich metrów stoczyli zacięty bój o srebrny medal. Ostatecznie ciut lepsi byli Włosi, a za Polakami finiszowali Brytyjczycy. Po złoty medal ze sporą przewagą sięgnęła osada z Holandii. 

Polacy bronili tytułu 

W ubiegłym roku polska czwórka podwójna sprawiła sporą niespodziankę i w składzie: Dominik Czaja, Fabian Barański, Mirosław Ziętarski i Mateusz Biskup została sięgnęła po mistrzostwo świata. Był to pierwszy złoty medal dla Polaków po 13. latach czekania. Teraz w Belgradzie biało-czerwoni przystąpili do obrony tytułu. Nasi reprezentanci bez problemu awansowali do ścisłego finału i zapewnili sobie udział w przyszłorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. O obronę tytułu było jednak bardzo trudno. 

Brązowe medale polskich wioślarzy 

Zmagania wioślarzy w konkurencji czwórek podwójnych zdominowali Holendrzy. Prowadzili od startu do mety i finiszowali ze sporą przewagą nad resztą stawki. Holendrzy finiszowali z czasem 5:52.33 i zdobyli tytuł mistrzów świata. Za ich plecami toczyła się emocjonująca walka o tytuł wicemistrzowski. Zamieszani w nią byli Polacy i Włosi. Choć rywale w końcówce osłabli, to jednak Polacy nie byli w stanie ich wyprzedzić. Wicemistrzami świata zostali Włosi ze stratą 2:25 do Holendrów. Trzecie miejsce i brązowe medale wywalczyli Dominik Czaja, Fabian Barański, Mirosław Ziętarski i Mateusz Biskup. Polska osada do srebra straciła 0,44 sekundy. Na czwartym miejscu ze stratą 0,73 sekundy do biało-czerwonych finiszowali Brytyjczycy, a w wielkim finale oglądaliśmy jeszcze osady ze Szwajcarii i Niemiec. 

Polacy wywalczyli nie tylko medal, ale również kwalifikację olimpijską do Paryża. Liczymy na to, że w przyszłym roku we Francji powalczą o medal. Brąz polskiej czwórki podwójnej to drugi medal biało-czerwonych na mistrzostwach świata w wioślarstwie w Belgradzie. Oprócz tego wywalczyliśmy również jeden medal w parawioślarstwie. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych imprez i mityngów lekkoatletycznych

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....