STS KOD PROMOCYJNY

Polska czwórka podwójna z brązowym medalem mistrzostw świata w wioślarstwie

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaInnePolska czwórka podwójna z brązowym medalem mistrzostw świata w wioślarstwie

Polska czwórka podwójna mężczyzn wywalczyła brązowy medal mistrzostw świata w wioślarstwie. Dokonali tego w składzie: Dominik Czaja, Fabian Barański, Mirosław Ziętarski i Mateusz Biskup. Polacy do ostatnich metrów stoczyli zacięty bój o srebrny medal. Ostatecznie ciut lepsi byli Włosi, a za Polakami finiszowali Brytyjczycy. Po złoty medal ze sporą przewagą sięgnęła osada z Holandii. 

Polacy bronili tytułu 

W ubiegłym roku polska czwórka podwójna sprawiła sporą niespodziankę i w składzie: Dominik Czaja, Fabian Barański, Mirosław Ziętarski i Mateusz Biskup została sięgnęła po mistrzostwo świata. Był to pierwszy złoty medal dla Polaków po 13. latach czekania. Teraz w Belgradzie biało-czerwoni przystąpili do obrony tytułu. Nasi reprezentanci bez problemu awansowali do ścisłego finału i zapewnili sobie udział w przyszłorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. O obronę tytułu było jednak bardzo trudno. 

Brązowe medale polskich wioślarzy 

Zmagania wioślarzy w konkurencji czwórek podwójnych zdominowali Holendrzy. Prowadzili od startu do mety i finiszowali ze sporą przewagą nad resztą stawki. Holendrzy finiszowali z czasem 5:52.33 i zdobyli tytuł mistrzów świata. Za ich plecami toczyła się emocjonująca walka o tytuł wicemistrzowski. Zamieszani w nią byli Polacy i Włosi. Choć rywale w końcówce osłabli, to jednak Polacy nie byli w stanie ich wyprzedzić. Wicemistrzami świata zostali Włosi ze stratą 2:25 do Holendrów. Trzecie miejsce i brązowe medale wywalczyli Dominik Czaja, Fabian Barański, Mirosław Ziętarski i Mateusz Biskup. Polska osada do srebra straciła 0,44 sekundy. Na czwartym miejscu ze stratą 0,73 sekundy do biało-czerwonych finiszowali Brytyjczycy, a w wielkim finale oglądaliśmy jeszcze osady ze Szwajcarii i Niemiec. 

Polacy wywalczyli nie tylko medal, ale również kwalifikację olimpijską do Paryża. Liczymy na to, że w przyszłym roku we Francji powalczą o medal. Brąz polskiej czwórki podwójnej to drugi medal biało-czerwonych na mistrzostwach świata w wioślarstwie w Belgradzie. Oprócz tego wywalczyliśmy również jeden medal w parawioślarstwie. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...