Polskie deblistki z brązowym medalem w teqballu na Igrzyskach Europejskich

Strona głównaInnePolskie deblistki z brązowym medalem w teqballu na Igrzyskach Europejskich

Reprezentantki Polski w teqballu Alicja Bartnicka i Ewa Kamińska wywalczyły brązowy medal w grze podwójnej podczas Igrzysk Europejskich. Polki w małym finale pokonały 2:0 Francuzki Amelie Julian i Elisę Lanche. Wcześniej biało-czerwone w półfinale musiały uznać wyższość Węgierek Lei Vasas i Zsanett Lujzy Janicsek, które następnie sięgnęły po złoto. Dla Alicji Bartnickiej to drugi medal na Igrzyskach Europejskich. Wcześniejszy wywalczyła w mikście.

Droga Polek do małego finału

Dobra gra Alicji Bartnickiej w mikście sprawiła, że Polki zaliczane były do grona kandydatek do zdobycia medalu w deblu. W grze podwójnej Alicja Bartnicka stworzyła duet z Ewą Kamińską. Biało-czerwone rozpoczęły zmagania od ćwierćfinału. Tam stoczyły pasjonujący bój z Czeszkami Gabrielą Zachovą i Ivą Burvalovą. Mecz zakończył się dopiero w tie-breaku. W nim Polki zdominowały rywalki i wygrały 12:6. Dzięki temu awansowały do strefy medalowej

W półfinale biało-czerwone trafiły na dobrze dysponowane Węgierki Leę Vasas i Zsanett Lujzę Janicsek. Mecz od początku lepiej układał się dla rywalek. Alicja Bartnicka i Ewa Kamińska nie potrafiły znaleźć recepty na dobrze dysponowane Węgierski. Ostatecznie szybko przegrały z nimi 0:2. Sety zakończyły się wynikami 4:12 i 3:12. Tym samym biało-czerwonym pozostała walka o brązowy medal

Polki z brązowym medalem

Polki w meczu o brązowy medal walczyły z Amelią Julian i Elisą Lanche z Francji. Spotkanie od początku było bardzo wyrównane. Pierwszy set padł łupem Polek 12:9. W drugiej partii Francuzki nie chciały odpuścić. Końcówka należała jednak do Alicji Bartnickiej i Ewy Kamińskiej. Zachowały więcej koncentracji i wygrały 12:10. Dzięki temu mecz o brąz zamknęły w dwóch setach i stanęły na najniższym stopniu podium Igrzysk Europejskich w grze podwójnej. Złotymi medalistkami w kobiecym deblu w teqballu zostały Węgierki Lea Vasas i Zsanett Lujza Janicsek. W wielkim finale uporały się one z Rumunkami Kingą Barabasi i Katalin Dako.