STS KOD PROMOCYJNY

Polskie strzelczynie brązowymi medalistkami Mistrzostw Europy

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaInnePolskie strzelczynie brązowymi medalistkami Mistrzostw Europy

Polskie strzelectwo sportowe ma się dobrze. Drużyna strzelczyń sięgnęła po brązowy medal Mistrzostw Europy w pistolecie z 25 metrów. Na najniższym stopniu podium stanęły: Julita Borek, Joanna Wawrzonowska i Klaudia Breś. W małym finale Polki strzelały celniej od Bułgarek i przed własną publicznością we Wrocławiu sięgnęły po cenny krążek. To już czwarty medal biało-czerwonych w zawodach, a drugi w kategorii seniorskiej. Mistrzyniami Europy zostały Niemki. 

Dobry i medalowy start polskiej drużyny

Do rywalizacji drużyn przystąpiło osiem kobiecych zespołów. W kwalifikacjach Polki strzelały ze zmiennym szczęściem. Ostatecznie zgromadziły 858 punktów, co pozwoliło im na zajęcie piątego miejsca. Na tym etapie najlepsze były Bułgarki z wynikiem 874. W drugiej rundzie zdecydowanie najlepsze okazały się Niemki, w których składzie występowała Mistrzyni Europy Doreen Vennekamp. Polki zajęły czwarte miejsce i rzutem na taśmę awansowały do małego finału. W nim rywalizowały z Bułgarkami, a w pojedynku o tytuł mierzyły się Niemki i Ukrainki. 

Pasjonująca walka o medal 

Od początku mecz o trzecie miejsce był bardzo wyrównany. Nieco lepiej weszły w niego Bułgarki. To one po trzech seriach prowadziły 4:2. Było wiadomo, że Polki czeka bardzo trudne zadanie, jeżeli myślą o zdobyciu medalu. Kolejne trzy serie należały jednak do biało-czerwonych, które nie tylko odrobiły straty, ale wyszły nawet na prowadzenie 7:5. Kolejne partie doprowadziły do wyrównania, ponieważ Bułgarki nie dawały za wygraną. Było 10:10. Od tego momentu oglądaliśmy już pełną dominację Polek, które z serii na serię się rozpędzały. Dzięki temu wygrały 16:10 i zapewniły sobie brązowy medal Mistrzostw Europy. W składzie Polek wystąpiły: Julita Borek, Joanna Wawrzonowska i Klaudia Breś.

Mistrzyniami Europy zostały Niemki, które do ostatniej serii musiały odpierać ataki Ukrainek. Ostatecznie wygrały 16:14, a wszystko rozstrzygnęło się w ostatniej serii. Srebrne medale zawisły na szyjach Ukrainek. Poza pierwszą czwórką znalazły się: Węgry, Czechy, Albania i Litwa. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...