Poznaliśmy nowych mistrzów Polski w slalomie kajakowym

Strona głównaInnePoznaliśmy nowych mistrzów Polski w slalomie kajakowym

W ostatnich dniach w Krakowie rozegrano Mistrzostwa Polski w slalomie kajakowym. Miejscem medalowych zmagań był tor Kolna położony w stolicy Małopolski. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych, zawody udało się doprowadzić do końca. Mistrzami Polski zostali Klaudia Zwolińska i Dariusz Popiela (w K-1), Aleksandra Stach i Kacper Sztuba (w C-1) oraz Natalia Pacierpnik i Jan Piprek (w extreme slalomie). 

Kolejne wygrane Klaudii Zwolińskiej i Dariusza Popieli 

Rywalizacja w konkurencji K-1 nie przyniosła zbyt wielu niespodzianek. Wśród kobiet po raz kolejny wygrała liderka reprezentacji Polski Klaudia Zwolińska. Tuż za nią na podium uplasowały się jeszcze Natalia Pacierpnik i Dominika Brzeska. W zestawieniu drużynowym podium wyglądało następująco: KS Start Nowy Sącz I, KS Start Nowy Sącz II i AZS AWF Kraków. Mistrzem Polski w rywalizacji mężczyzn został Dariusz Popiela. To już jego 10. indywidualny tytuł w karierze. Kolejne miejsca zajęli Jakub Brzeziński i Mateusz Polaczyk. Podium drużynowo prezentowało się następująco: KS Start Nowy Sącz, AZS AWF Kraków II, KS Pieniny Szczawnica III. 

Aleksandra Stach i Kacper Sztuba najlepsi w C-1

Ciekawie prezentowała się również rywalizacja najlepszych Polaków w konkurencji C-1. Aleksandra Stach triumfowała w zmaganiach kobiet. Kolejne miejsca na podium uzupełniły Klaudia Zwolińska i Anna Bomba. Drużynowo podium prezentowało się identycznie, jak w przypadku K-1 u kobiet. Mistrzem Polski został Kacper Sztuba. Ostatecznie okazał się lepszy od Szymona Nowobilskiego i Michała Wierciocha, którzy zajęli kolejne pozycje. Drużynowa klasyfikacja na podium to kolejno: AZS AWF Kraków, LKK Drzewica, KS Start Nowy Sącz. 

Natalia Pacierpnik i Jan Piprek wygrali extreme slalom

Ostatniego dnia Mistrzostw Polski sportowcy rywalizowali w konkurencji extreme slalom. Wśród kobiet najlepsza okazała się Natalia Pacierpnik. W walce o medal wyprzedziła Klaudię Zwolińską i Dominikę Danek. Oznacza to, że Klaudia Zwolińska stawała na podium w każdej z rozegranych konkurencji. Rywalizację mężczyzn w extreme slalomie wygrał Jan Piprek. Na mecie wyprzedził Mateusza Polaczyka i Tadeusza Kuchno. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Aleksandra Mirosław: 2024? To będzie najlepszy lub najgorszy rok w życiu

Złoty medal z Mistrzostw Europejskich w Monachium to już historia. Aleksandra Mirosław, rekordzistka świata we wspinaczce na czas, naładowała baterie i rozpoczyna przygotowania do...

Łączone Mistrzostwa Europy 2022 w Monachium. Czym jest sierpniowe wydarzenie?

W sierpniu 2022 roku odbędą się drugie w historii łączone Mistrzostwa Europy. Podczas sierpniowego wydarzenia w stolicy Bawarii zostaną rozegrane zmagania najlepszych Europejczyków w...