Poznaliśmy nowych mistrzów Polski w slalomie kajakowym

Autor
Strona głównaInnePoznaliśmy nowych mistrzów Polski w slalomie kajakowym

W ostatnich dniach w Krakowie rozegrano Mistrzostwa Polski w slalomie kajakowym. Miejscem medalowych zmagań był tor Kolna położony w stolicy Małopolski. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych, zawody udało się doprowadzić do końca. Mistrzami Polski zostali Klaudia Zwolińska i Dariusz Popiela (w K-1), Aleksandra Stach i Kacper Sztuba (w C-1) oraz Natalia Pacierpnik i Jan Piprek (w extreme slalomie). 

Kolejne wygrane Klaudii Zwolińskiej i Dariusza Popieli 

Rywalizacja w konkurencji K-1 nie przyniosła zbyt wielu niespodzianek. Wśród kobiet po raz kolejny wygrała liderka reprezentacji Polski Klaudia Zwolińska. Tuż za nią na podium uplasowały się jeszcze Natalia Pacierpnik i Dominika Brzeska. W zestawieniu drużynowym podium wyglądało następująco: KS Start Nowy Sącz I, KS Start Nowy Sącz II i AZS AWF Kraków. Mistrzem Polski w rywalizacji mężczyzn został Dariusz Popiela. To już jego 10. indywidualny tytuł w karierze. Kolejne miejsca zajęli Jakub Brzeziński i Mateusz Polaczyk. Podium drużynowo prezentowało się następująco: KS Start Nowy Sącz, AZS AWF Kraków II, KS Pieniny Szczawnica III. 

Aleksandra Stach i Kacper Sztuba najlepsi w C-1

Ciekawie prezentowała się również rywalizacja najlepszych Polaków w konkurencji C-1. Aleksandra Stach triumfowała w zmaganiach kobiet. Kolejne miejsca na podium uzupełniły Klaudia Zwolińska i Anna Bomba. Drużynowo podium prezentowało się identycznie, jak w przypadku K-1 u kobiet. Mistrzem Polski został Kacper Sztuba. Ostatecznie okazał się lepszy od Szymona Nowobilskiego i Michała Wierciocha, którzy zajęli kolejne pozycje. Drużynowa klasyfikacja na podium to kolejno: AZS AWF Kraków, LKK Drzewica, KS Start Nowy Sącz. 

Natalia Pacierpnik i Jan Piprek wygrali extreme slalom

Ostatniego dnia Mistrzostw Polski sportowcy rywalizowali w konkurencji extreme slalom. Wśród kobiet najlepsza okazała się Natalia Pacierpnik. W walce o medal wyprzedziła Klaudię Zwolińską i Dominikę Danek. Oznacza to, że Klaudia Zwolińska stawała na podium w każdej z rozegranych konkurencji. Rywalizację mężczyzn w extreme slalomie wygrał Jan Piprek. Na mecie wyprzedził Mateusza Polaczyka i Tadeusza Kuchno. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...