Przemysław Konopacki mistrzem Polski w skokach przez przeszkody

Strona głównaInnePrzemysław Konopacki mistrzem Polski w skokach przez przeszkody

W ostatnich dniach rozegrano zawody o Mistrzostwo Polski w kokach przez przeszkody. Zmagania można było oglądać na parkurze w Białym Lesie. Mistrzem Polski seniorów został Przemysław Konopacki, który zarówno w półfinałach, jak i w rywalizacji finałowej spisywał się znakomicie. Duża w tym zasługa klaczy Home-Run, która bardzo dobrze słuchała się jeźdźca. Kolejne miejsca zajęli Jarosław Skrzyczyński i Michał Kaźmierczak.

Wyjątkowe zwycięstwo Przemysława Konopackiego

Zawody rozgrywano w dniach 17-21 sierpnia. Ze względu na większą liczbę uczestników, zawodnicy rywalizowali najpierw w półfinałach, a następnie w finale dwunawrotowym. Walka o mistrzostwo Polski toczyła się na wysokim poziomie. W kategorii seniorów poprzeczkę zawieszono na wysokości 155 centymetrów, a do tego trasa parkuru była stosunkowo trudna. To sprawiło, że żaden zawodnik nie zanotował idealnego przejazdu. Najmniej punktów karnych w finale zgromadzili Przemysław Konopacki i jego klacz Home-Run. Łącznie na ich koncie zapisano wynik 6.96 i mimo jednej zrzutki Przemysław Konopacki został mistrzem Polski. Drugie miejsce z wynikiem 8 punktów karnych zajął doświadczony Jarosław Skrzyczyński na ogierze Inturido. Na najniższym stopniu podium z wynikiem 9.3 znalazł się Michał Kaźmierczak. Brązowy medal zdobył z Zirocco Air.

Natalia Kubik najlepsza wśród pań

W równolegle rozgrywanych zawodach mistrzynią Polski została Natalia Kubik, która startowała na klaczy Zine Blue. Nowa mistrzyni Polski ostatecznie zgromadziła 9.19 karnych punktów. Tuż za nią uplasowała się Justyna Kopko ze Chipie De Texo. Przegrała zaledwie o 0,3 punktu. Na najniższym stopniu podium znalazła się Klaudia Siarkiewicz z ogierem Jackpot B. Jej wynik do 12.71, więc różnica do najlepszych była dość wyraźna. Wśród juniorów triumfowała Natalia Stefańska. Kategorię dziecięcą wygrała Małgorzata Babczyńska. Ciekawie wyglądały zmagania młodych jeźdźców, gdzie ostatecznie najlepszy był Aleksander Lewandowski na klaczy Jazzmir Van Het Halderthof.