Siedem medali Polaków w sobotę na mistrzostwach Europy w sprincie kajakowym

Strona głównaInneSiedem medali Polaków w sobotę na mistrzostwach Europy w sprincie kajakowym

Biało-czerwoni kontynuują świetną passę w Szeged. W sobotnich finałach oglądaliśmy siedem medali Polaków w mistrzostwach Europy w sprincie kajakowym. Tym razem nie było złota, jednak dorobek biało-czerwonym znacznie się zwiększył. Dzień wcześniej wywalczyli łącznie sześć medali, licząc rywalizację w SUP oraz w parakajakarstwie. Zawody w Szeged potrwają do niedzieli, a przed Polakami kolejne szanse medalowe.

Kto stawał na podium w sobotnich finałach?

Wczoraj Polacy wywalczyli sześć medali mistrzostw Europy w Szeged. W tym dorobku znalazły się złote skalpy Justyny Iskrzyckiej i Oleksii Koliadycha. Liczyliśmy na to, że w sobotę pójdą za ciosem. Tak też było. Sobota rozpoczęła się od wicemistrzostwa Europy wywalczonego przez Sylwię Szczerbińską i Dorotę Borowską. Polki świetnie spisały się w kanadyjkowych dwójkach na dystansie 500 metrów. Chwilę później w ich ślady poszła nasza czwórka w składzie; Justyna Iskrzycka, Sandra Ostrowska, Julia Olszewska i Katarzyna Kołodziejczyk. Nasze etatowe reprezentantki również sięgnęły po tytuł wicemistrzyń Europy. Później w rywalizacji KL3 na 200 metrów brązowy medal w parakajakarstwie wywalczyła Katarzyna Kozikowska.

Popołudniowe finały rozpoczęły się od brązu Sandry Ostrowskiej i Katarzyny Kołodziejczyk w finale K2 kobiet na 200 metrów. Tym samym obie po raz drugi tego dnia stanęły na podium. Wicemistrzem Europy na 200 metrów w jedynkach został Jakub Stepun. Dzień wcześniej sięgnął po medal w dwójkach. Niedługo po nim po raz drugi na podium tego dnia stanęły Dorota Borowska i Sylwia Szczerbińska w kanadyjkach dwójek na 200 metrów. One również zdobyły srebro. Medalowy dorobek w sobotę zamknęli Aleksander Kitewski i Oleksii Koliadych. Finiszowali na drugim miejscu w kanadyjkach na 200 metrów. Biało-czerwoni imponują w Szeged formą i z pewnością nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa.

W niedzielę zakończenie zawodów

Ostatnie finały mistrzostw Europy w Szeged odbędą się w niedzielę. Przed Polakami kolejne szanse medalowe. Liczymy na to, że biało-czerwoni pójdą za ciosem i powalczą o kolejne miejsca na podium. Niedzielne finały będą odbywać się na przestrzeni całego dnia. Na ten moment Polacy zajmują trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej w ME w kajakarstwie w sprincie.