Siostry Kałuckie najlepsze w Pucharze Świata w Edynburgu. Wygrała Aleksandra

Strona głównaInneSiostry Kałuckie najlepsze w Pucharze Świata w Edynburgu. Wygrała Aleksandra

Aleksandra Kałucka wygrała zawody Pucharu Świata w Edynburgu we wspinaczce sportowej w konkurencji speed. Polka po raz piąty w tym sezonie stanęła na podium, jednak było jej to pierwsze zwycięstwo. W wielkim finale wygrała ze swoją siostrą Natalią Kałucką, która zdobyła srebrny medal. Dobrze zaprezentowały się także inne reprezentantki Polski. W zawodach nie oglądaliśmy Aleksandry Mirosław. 

Polska dominacja

Już po kwalifikacjach mogliśmy być dobrej myśli. Te wygrała Natalia Kałucka, a na trzecim miejscu uplasowała się Aleksandra Kałucka. Do finałów awansowały również dwie pozostałe reprezentantki Polski: Patrycja Chudziak (6.) oraz Anna Brożek (13.). Wszystkie zgodnie przebrnęły również przez 1/8 finału i awansowały do ćwierćfinału. Na tym etapie odpadły jednak Patrycja Chudziak i Anna Brożek. Pierwsza skończyła zawody na piątym miejscu, a druga została sklasyfikowana na ósmej pozycji. 

Oczy skupiły się na Aleksandrze Kałuckiej i Natalii Kałuckiej. Świetnie poszło im w półfinałach i w wielkim finały stoczyły wewnętrzny siostrzany bój o zwycięstwo. Tam lepiej zaprezentowała się Aleksandra Kałucka. Natalia Kałucka popełniła błąd, czym ułatwiła zwycięstwo swojej siostrze. Dwa polskie miejsca na czele to potwierdzenie dominacji biało-czerwonych w konkurencji speed we wspinaczce sportowej. Na trzecim miejscu podium uplasowała się Amerykanka Emma Hunt, a tuż za nią zmagania skończyła Włoszka Giulia Randi. 

Bez Polaka w finale speedu

Niestety gorzej poszło Hubertowi Przytule w speedzie. Polak odpadł na etapie kwalifikacji, gdzie zajął 23. miejsce. Zmagania wygrał Amerykanin Samuel Watson. Kolejne miejsca zajęli Long Jinbao z Chin oraz Erik Noya Cardona z Hiszpanii. 

Ostatni reprezentant Polski Jakub Ziętek startował w eliminacjach konkurencji lead. Niestety nie udało mu się przez nie przebrnąć i zakończył zmagania dopiero na 49. miejscu. Tym samym zabrakło go w półfinałach. W tej samej konkurencji wśród kobiet nie oglądaliśmy żadnej Polki. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Jarosław „pasha” Jarząbkowski zawalczy na HIGH League 6!

Jarosław „pasha” Jarząbkowski wraca do sportów walki. Federacja High League ogłosiła, że jeden z najlepszych graczy CS:GO ponownie zawalczy na ich gali. „Pasha” w...

Występy Polaków na MŚ w piłce ręcznej. Co typować?

Reprezentanci Polski w piłce ręcznej biorą udział w mistrzostwach świata 2023. Te rozgrywane są w tym roku w Polsce i w Szwecji. Z tej...