Siostry Kałuckie najlepsze w Pucharze Świata w Edynburgu. Wygrała Aleksandra

Strona głównaInneSiostry Kałuckie najlepsze w Pucharze Świata w Edynburgu. Wygrała Aleksandra

Aleksandra Kałucka wygrała zawody Pucharu Świata w Edynburgu we wspinaczce sportowej w konkurencji speed. Polka po raz piąty w tym sezonie stanęła na podium, jednak było jej to pierwsze zwycięstwo. W wielkim finale wygrała ze swoją siostrą Natalią Kałucką, która zdobyła srebrny medal. Dobrze zaprezentowały się także inne reprezentantki Polski. W zawodach nie oglądaliśmy Aleksandry Mirosław. 

Polska dominacja

Już po kwalifikacjach mogliśmy być dobrej myśli. Te wygrała Natalia Kałucka, a na trzecim miejscu uplasowała się Aleksandra Kałucka. Do finałów awansowały również dwie pozostałe reprezentantki Polski: Patrycja Chudziak (6.) oraz Anna Brożek (13.). Wszystkie zgodnie przebrnęły również przez 1/8 finału i awansowały do ćwierćfinału. Na tym etapie odpadły jednak Patrycja Chudziak i Anna Brożek. Pierwsza skończyła zawody na piątym miejscu, a druga została sklasyfikowana na ósmej pozycji. 

Oczy skupiły się na Aleksandrze Kałuckiej i Natalii Kałuckiej. Świetnie poszło im w półfinałach i w wielkim finały stoczyły wewnętrzny siostrzany bój o zwycięstwo. Tam lepiej zaprezentowała się Aleksandra Kałucka. Natalia Kałucka popełniła błąd, czym ułatwiła zwycięstwo swojej siostrze. Dwa polskie miejsca na czele to potwierdzenie dominacji biało-czerwonych w konkurencji speed we wspinaczce sportowej. Na trzecim miejscu podium uplasowała się Amerykanka Emma Hunt, a tuż za nią zmagania skończyła Włoszka Giulia Randi. 

Bez Polaka w finale speedu

Niestety gorzej poszło Hubertowi Przytule w speedzie. Polak odpadł na etapie kwalifikacji, gdzie zajął 23. miejsce. Zmagania wygrał Amerykanin Samuel Watson. Kolejne miejsca zajęli Long Jinbao z Chin oraz Erik Noya Cardona z Hiszpanii. 

Ostatni reprezentant Polski Jakub Ziętek startował w eliminacjach konkurencji lead. Niestety nie udało mu się przez nie przebrnąć i zakończył zmagania dopiero na 49. miejscu. Tym samym zabrakło go w półfinałach. W tej samej konkurencji wśród kobiet nie oglądaliśmy żadnej Polki. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Dziwadło w świecie sportu. Freak fighty – czym są i dlaczego są tak bardzo popularne?

Freak. W wolnym tłumaczeniu z języka angielskiego oznacza to wybryk, kaprys, a nawet dziwadło. Generalnie rzecz ujmując, jest to odniesienie do sytuacji bardzo nietypowej...

9 mln dolarów dla PZPN za awans na Mundial. Jak podzielili się finansowym tortem?

Największym beneficjentem awansu na Mistrzostwa Świata w Katarze jest Polski Związek Piłki Nożnej. Łącznie za awans piłkarska centrala w Polsce otrzymała aż 9 milionów...