STS KOD PROMOCYJNY

Srebra Kałuckiej i Nierody-Ździebko na World Games

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaInneSrebra Kałuckiej i Nierody-Ździebko na World Games

Natalia Kałucka oraz Iwona Nieroda-Ździebko zdobyły dwa kolejne medale dla Polski na Igrzyskach Sportów Nieolimpijskich 2022 w amerykańskim Birmingham. Natalia Kałucka była druga w sportowej wspinaczce na czas, a Iwona Nieroda-Ździebko przegrała w finale kickboxingu. To 12. i 13. medal dla reprezentacji Polski na tegorocznych zawodach World Games. 

Natalia Kałucka na drugim miejscu

Duże nadzieje medalowe wiązaliśmy ze startem Natalii Kałuckiej we wspinaczce na czas. To aktualna mistrzyni świata w tej konkurencji. Od początku swoich startów na World Games 2022 Polka prezentowała się bardzo dobrze. Wygrała kwalifikacje i do fazy pucharowej przystąpiła z najwyższym rozstawieniem. Dzięki temu od razu trafiła na teoretycznie słabszą rywalkę. Bez większych problemów odprawiła Jelizawietę Ławrykową z Ukrainy i awansowała do strefy medalowej. Tam o włos wygrała z Francuzką Capucine Viglione. Niestety w wielkim finale Natalia Kałucka musiała uznać wyższość 19-letniej Emmy Hunt, czyli nadziei amerykańskiej wspinaczki. Polka przegrała, jednak srebrny medal Igrzysk Sportów Nieolimpijskich to i tak jej duży sukces. Już za dwa lata będzie mogła wystartować na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu, ponieważ wspinaczka sportowa na czas znalazła się w ich programie. 

W konkurencji tej oglądaliśmy jeszcze Patrycję Chudziak, która odpadła w ćwierćfinale. O sporym pechu może mówić były mistrz świata Marcin Dzieński, któremu słabo poszły kwalifikacje. Przez to trafił na zdobywcę Pucharu Świata Veddriqua Leonardo z Indonezji i odpadł już na etapie ćwierćfinału. Jego pogromca bez większych problemów sięgnął po złoty medal. 

Przegrany finał Iwony Nierody-Ździebko

O tym, że Iwona Nieroda-Ździebko zdobędzie medal, wiedzieliśmy już wczoraj. Polka awansowała do finału w kickboxingu w kategorii do 52 kilogramów. Kwestią sporną było tylko to, czy będzie to krążek złoty, czy srebrny. Ostatecznie reprezentantka Polski zajęła drugie miejsce. W wielkim finale przegrała 0:3 z Shir Cohen z Izraela. 

Polacy zgromadzili już 13 medali na World Games 2022. Daje to nam obecnie 16. miejsce w klasyfikacji medalowej. Liderami ze znaczną przewagą pozostają Niemcy. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...