Srebrny medal Klaudii Breś na ME w pistolecie sportowym. Polka z kwalifikacją olimpijską

Strona głównaInneSrebrny medal Klaudii Breś na ME w pistolecie sportowym. Polka z kwalifikacją...

Klaudia Breś wywalczyła srebrny medal Mistrzostw Europy w strzelectwie, które rozgrywane są we Wrocławiu. Polka zajęła drugie miejsce w konkurencji pistoletu sportowego i została wicemistrzynią Europy. Tym samym zapewniła sobie kwalifikację olimpijską do startu na igrzyskach w Paryżu w 2024 roku. We Wrocławiu reprezentantka Polski musiała uznać wyższość Niemki Doreen Vennekamp. Pozostałe biało-czerwone zajęły w tej konkurencji odległe lokaty.

Szczęśliwy awans do meczów rankingowych

Na pewno nieco lepszy początek rywalizacji wyobrażała sobie Klaudia Breś. Po wtorkowych kwalifikacjach i części precyzyjnej zajmowała dopiero dziewiąte miejsce, które nie dawało jej awansu do meczów rankingowych. Na szczęście środa była ciut lepsza i reprezentantka Polski rzutem na taśmę awansowała do czołowej ósemki z wynikiem 581. Taki sam rezultat osiągnęły będące za nią Agata Rasmane z Łotwy i Olena Kostewycz z Ukrainy. 

Po awansie do meczów rankingowych Klaudii Breś szło zdecydowanie lepiej. W swoim meczu rankingowym od początku do końca plasowała się w czołowej dwójce i bez problemu awansowała do finałowej czwórki. Tu nie była faworytką, choć na etapie półfinału odpadły bardziej uznane zawodniczki, w tym m.in.: Anna Kokaraki z Grecji i Antoaneta Kostadinowa z Bułgarii. W finałowej rozgrywce Klaudia Breś zgromadziła 21 punktów, co pozwoliło jej na wywalczenie wicemistrzostwa Europy. Mistrzynią została Niemka Doreen Vennekamp z wynikiem finałowym 29 punktów. Ta strzelczyni prowadziła w rywalizacji od samego początku imprezy. Na najniższym stopniu podium stanęła Węgierka Renata Sike. W finale oglądaliśmy jeszcze Włoszkę Marię Varrichio. 

Dalsze miejsca zajęły pozostałe reprezentantki Polski: 18. Joanna Wawrzonowska, 26. Julita Borek, 28. Agata Nowak, 29. Agnieszka Korejwo. 

Pierwsza kwalifikacja olimpijska

Klaudia Breś jako pierwszy reprezentant Polski wywalczyła kwalifikację olimpijską na Igrzyska w Paryżu w 2024 roku. Tym samym już teraz jest pewna udziału w najważniejszej imprezie czterolecia, której może podporządkować dalsze przygotowania. Zapisała się również w historii polskiego sportu, jako zawodniczka z pierwszą przepustką olimpijską do Paryża. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Aleksandra Mirosław: 2024? To będzie najlepszy lub najgorszy rok w życiu

Złoty medal z Mistrzostw Europejskich w Monachium to już historia. Aleksandra Mirosław, rekordzistka świata we wspinaczce na czas, naładowała baterie i rozpoczyna przygotowania do...

Dramat polskiej piłkarki PSG. Paulina Dudek poważnie kontuzjowana

Paris Saint-Germain, czyli klub, w którym na co dzień występuje Paulina Dudek, poinformował, że polska piłkarka w minioną niedzielę zerwała więzadła krzyżowe w kolanie....