STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Srebrny medal Klaudii Breś na ME w pistolecie sportowym. Polka z kwalifikacją olimpijską

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaInneSrebrny medal Klaudii Breś na ME w pistolecie sportowym. Polka z kwalifikacją...

Klaudia Breś wywalczyła srebrny medal Mistrzostw Europy w strzelectwie, które rozgrywane są we Wrocławiu. Polka zajęła drugie miejsce w konkurencji pistoletu sportowego i została wicemistrzynią Europy. Tym samym zapewniła sobie kwalifikację olimpijską do startu na igrzyskach w Paryżu w 2024 roku. We Wrocławiu reprezentantka Polski musiała uznać wyższość Niemki Doreen Vennekamp. Pozostałe biało-czerwone zajęły w tej konkurencji odległe lokaty.

Szczęśliwy awans do meczów rankingowych

Na pewno nieco lepszy początek rywalizacji wyobrażała sobie Klaudia Breś. Po wtorkowych kwalifikacjach i części precyzyjnej zajmowała dopiero dziewiąte miejsce, które nie dawało jej awansu do meczów rankingowych. Na szczęście środa była ciut lepsza i reprezentantka Polski rzutem na taśmę awansowała do czołowej ósemki z wynikiem 581. Taki sam rezultat osiągnęły będące za nią Agata Rasmane z Łotwy i Olena Kostewycz z Ukrainy. 

Po awansie do meczów rankingowych Klaudii Breś szło zdecydowanie lepiej. W swoim meczu rankingowym od początku do końca plasowała się w czołowej dwójce i bez problemu awansowała do finałowej czwórki. Tu nie była faworytką, choć na etapie półfinału odpadły bardziej uznane zawodniczki, w tym m.in.: Anna Kokaraki z Grecji i Antoaneta Kostadinowa z Bułgarii. W finałowej rozgrywce Klaudia Breś zgromadziła 21 punktów, co pozwoliło jej na wywalczenie wicemistrzostwa Europy. Mistrzynią została Niemka Doreen Vennekamp z wynikiem finałowym 29 punktów. Ta strzelczyni prowadziła w rywalizacji od samego początku imprezy. Na najniższym stopniu podium stanęła Węgierka Renata Sike. W finale oglądaliśmy jeszcze Włoszkę Marię Varrichio. 

Dalsze miejsca zajęły pozostałe reprezentantki Polski: 18. Joanna Wawrzonowska, 26. Julita Borek, 28. Agata Nowak, 29. Agnieszka Korejwo. 

Pierwsza kwalifikacja olimpijska

Klaudia Breś jako pierwszy reprezentant Polski wywalczyła kwalifikację olimpijską na Igrzyska w Paryżu w 2024 roku. Tym samym już teraz jest pewna udziału w najważniejszej imprezie czterolecia, której może podporządkować dalsze przygotowania. Zapisała się również w historii polskiego sportu, jako zawodniczka z pierwszą przepustką olimpijską do Paryża. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Kocham sport gram mądrze w STS

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...