Klaudia Breś najlepsza w Pucharze Świata w Baku

Strona głównaSukcesy i rekordyKlaudia Breś najlepsza w Pucharze Świata w Baku

Klaudia Breś zajęła pierwsze miejsce w konkurencji pistoletu pneumatycznego podczas strzeleckich zawodów w ramach Pucharu Świata w Baku. Srebrny medal zdobyła z kolei Aneta Stankiewicz.

Najwięcej reprezentantek Polski wystartowało w konkurencji pistoletu pneumatycznego. Oprócz Klaudii Breś, były to: Julita Borek i Agnieszka Korejwo. Jednak tylko Breś wywalczyła awans do rundy rankingowej. W eliminacjach Klaudia była czwarta, ale najważniejszą fazę rozpoczęła od mocnego uderzenia, ale potem musiała do końca walczyć o triumf z Francuską Camille Jedrzejewski. Ostatecznie górą była 27-latka z Bydgoszczy, która tym samym odniosła pierwszy triumf w Pucharze Świata.

Z kolei w konkurencji karabinu pneumatycznego dobrze zaprezentowała się Aneta Stankiewicz. Polka awansowała do najlepszej szóstki, a w decydującej fazie awansowała do finału, gdzie przegrała z reprezentantką Francji Oceanne Muller. Na ósmym miejscu konkurencję tę zakończyła Julia Piotrowska.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy piłkarze w historii mistrzostw świata

Reprezentacja Polski 8 razy w historii grała na mistrzostwach świata. Niektóre z tych imprez przeszły nad Wisłą do legendy, o innych kibice woleliby zapomnieć....

Polscy piłkarze w Premier League. Angielska moda na biało-czerwonych

Aż ośmiu polskich zawodników mamy aktualnie w Premier League. Nigdy nie mieliśmy tak licznej, polskiej kolonii w rozgrywkach angielskiej elity. Tamtejsze kluby przekonały się...