STS KOD PROMOCYJNY

Klaudia Breś najlepsza w Pucharze Świata w Baku

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaSukcesy i rekordyKlaudia Breś najlepsza w Pucharze Świata w Baku

Klaudia Breś zajęła pierwsze miejsce w konkurencji pistoletu pneumatycznego podczas strzeleckich zawodów w ramach Pucharu Świata w Baku. Srebrny medal zdobyła z kolei Aneta Stankiewicz.

Najwięcej reprezentantek Polski wystartowało w konkurencji pistoletu pneumatycznego. Oprócz Klaudii Breś, były to: Julita Borek i Agnieszka Korejwo. Jednak tylko Breś wywalczyła awans do rundy rankingowej. W eliminacjach Klaudia była czwarta, ale najważniejszą fazę rozpoczęła od mocnego uderzenia, ale potem musiała do końca walczyć o triumf z Francuską Camille Jedrzejewski. Ostatecznie górą była 27-latka z Bydgoszczy, która tym samym odniosła pierwszy triumf w Pucharze Świata.

Z kolei w konkurencji karabinu pneumatycznego dobrze zaprezentowała się Aneta Stankiewicz. Polka awansowała do najlepszej szóstki, a w decydującej fazie awansowała do finału, gdzie przegrała z reprezentantką Francji Oceanne Muller. Na ósmym miejscu konkurencję tę zakończyła Julia Piotrowska.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...