Sukcesy Polaków w Enea Ironman 70.3 Poznań 2023

Strona głównaInneSukcesy Polaków w Enea Ironman 70.3 Poznań 2023

Za nami druga edycja zawodów Enea Ironman 70.3 w Poznaniu. Na dystansie Ironman 70.3 trzecie miejsce wśród kobiet zajęła Agnieszka Jerzyk, dla której to duży sukces. W ramach zawodów odbył się również start na dystansie olimpijskim 5150. Tu zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn na podium znaleźli się sami biało-czerwoni. Zapraszamy na krótkie podsumowanie niedzielnych zmagań w Poznaniu.

Agnieszka Jerzyk na podium Enea Ironman 70.3 w Poznaniu

Najważniejszym wydarzeniem sportowej niedzieli w Poznaniu był start w Enea Ironman 70.3. Sportowcy mieli do pokonania 1,9 kilometra pływania, 90 kilometrów jazdy na rowerze i 21,1 kilometra biegu. W tych wymagających zawodach najlepiej z biało-czerwonych spisała się Agnieszka Jerzyk. Zawodniczka mieszkająca w Lesznie finiszowała na trzecim miejscu wśród kobiet i stanęła na podium, co jest jej dużym sukcesem. Straciła niespełna osiem minut do najlepszej tego dnia Niemki Leonie Konczalla. Drugie miejsce zajęła Włoszka Elisabetta Curridori. Najbardziej utytułowana polska triathlonistka jest w fazie przygotowań do słynnego Ironmana na Hawajach, dlatego w Poznaniu mogła nie być jeszcze w optymalnej formie. Nie tak dawno wróciła ze zgrupowania w Sierra Nevada.

Wśród Panów najlepszy okazał się Niemiec Wilhelm Hirsch. Drugie miejsce zajął jego rodak Christoph Mattner, a trzeci był Brytyjczyk Thomas Davis. Najlepszy z Polaków Tomasz Brembor zajął siódme miejsce

Polskie podia na dystansie olimpijskim

W Poznaniu sportowcy rywalizowali również na dystansie olimpijskim 5150. Tu oglądaliśmy podia złożone tylko z biało-czerwonych. Sportowcy mieli do pokonania 1,5 kilometra pływania, 40 kilometrów jazdy na rowerze i 10 kilometrów biegu. Wśród kobiet triumfowała Aleksandra Banbor. Kolejne miejsca na podium zajęły Martyna Witecka i Monika Jadczak. Najlepszy w rywalizacji mężczyzn okazał się Karol Janicki, który o niespełna minutę wyprzedził Tomasza Słupika. Trzecie miejsce zajął Piotr Kurek.