STS KOD PROMOCYJNY

Świetny start sezonu Pucharu Świata w kajakarstwie. Kobieca czwórka wygrała sprint w Racicach 

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaInneŚwietny start sezonu Pucharu Świata w kajakarstwie. Kobieca czwórka wygrała sprint w...

Długo czekaliśmy na rozpoczęcie kolejnego sezonu Pucharu Świata w kajakarstwie. Pierwsze tegoroczne zawody odbywają się w czeskich Racicach. Znakomicie w sobotnim finale popłynęła kobieca czwórka w składzie: Karolina Naja, Adrianna Kąkol, Anna Puławska i Dominika Putto. Polki wygrały kobiecy sprint i świetnie rozpoczęły tegoroczny sezon Pucharu Świata. Biało-czerwone o blisko sekundę pokonały drugie na mecie Hiszpanki. Było to jedyne podium reprezentantów Polski w sobotnich finałach. 

Polki pokazały moc mimo roszad w składzie

Kobieca czwórka w kajakowym sprincie to brązowe medalistki z Igrzysk Olimpijskich 2020 w Tokio. Na premierowych zawodach tegorocznego Pucharu Świata w czeskich Racicach oglądaliśmy jednak odmienioną osadę. Trener Tomasz Kryk zdecydował, że w miejsce medalistek z Tokio Heleny Wiśniewskiej i Justyny Iskrzyckiej w składzie znajdą się Dominika Putto i Adrianna Kąkol. Pozostałą część osady tradycyjnie stanowiły Karolina Naja i Anna Puławska. Mimo roszad reprezentacja Polski potwierdziła swoją moc. Na dystansie 500 metrów Polki zdominowały rywalizację i o blisko sekundę wyprzedziły drugie na mecie Hiszpanki. Miejsce na najniższym stopniu podium zajęły reprezentantki Chin. Tym samym udanie rozpoczęły sezon od zwycięstwa w premierowych zawodach Pucharu Świata w Racicach. 

Słabszy start pozostałych osad

Niestety słabszy start w sobotnich finałach zanotowały pozostałe polskie osady. Najbliżej podium była kobieca dwójka na 200 metrów: Julia Walczak i Sylwia Szczerbińska. Kajakarki zajęły ostatecznie 4. miejsce. Nieco gorzej poszło im na dystansie 500 metrów, gdzie skończyły na 7. pozycji. Na 5. miejscach rywalizacje ukończyli Oleksii Koliadych oraz duet Tomasz Baraniak i Wiktor Głazunow. 


W sobotnich finałach oglądaliśmy jeszcze m.in.: Justynę Iskrzycką, Martynnę Klatt, Wojciecha Pilarza, Magdę Stanny, Łukasza Witkowskiego oraz duety Katarzynę Szperkiewicz i Aleksandrą Jacewicz, a także Aleksandra Kitewskiego i Arsena Śliwińskiego. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...