Świetny start sezonu Pucharu Świata w kajakarstwie. Kobieca czwórka wygrała sprint w Racicach 

Strona głównaInneŚwietny start sezonu Pucharu Świata w kajakarstwie. Kobieca czwórka wygrała sprint w...

Długo czekaliśmy na rozpoczęcie kolejnego sezonu Pucharu Świata w kajakarstwie. Pierwsze tegoroczne zawody odbywają się w czeskich Racicach. Znakomicie w sobotnim finale popłynęła kobieca czwórka w składzie: Karolina Naja, Adrianna Kąkol, Anna Puławska i Dominika Putto. Polki wygrały kobiecy sprint i świetnie rozpoczęły tegoroczny sezon Pucharu Świata. Biało-czerwone o blisko sekundę pokonały drugie na mecie Hiszpanki. Było to jedyne podium reprezentantów Polski w sobotnich finałach. 

Polki pokazały moc mimo roszad w składzie

Kobieca czwórka w kajakowym sprincie to brązowe medalistki z Igrzysk Olimpijskich 2020 w Tokio. Na premierowych zawodach tegorocznego Pucharu Świata w czeskich Racicach oglądaliśmy jednak odmienioną osadę. Trener Tomasz Kryk zdecydował, że w miejsce medalistek z Tokio Heleny Wiśniewskiej i Justyny Iskrzyckiej w składzie znajdą się Dominika Putto i Adrianna Kąkol. Pozostałą część osady tradycyjnie stanowiły Karolina Naja i Anna Puławska. Mimo roszad reprezentacja Polski potwierdziła swoją moc. Na dystansie 500 metrów Polki zdominowały rywalizację i o blisko sekundę wyprzedziły drugie na mecie Hiszpanki. Miejsce na najniższym stopniu podium zajęły reprezentantki Chin. Tym samym udanie rozpoczęły sezon od zwycięstwa w premierowych zawodach Pucharu Świata w Racicach. 

Słabszy start pozostałych osad

Niestety słabszy start w sobotnich finałach zanotowały pozostałe polskie osady. Najbliżej podium była kobieca dwójka na 200 metrów: Julia Walczak i Sylwia Szczerbińska. Kajakarki zajęły ostatecznie 4. miejsce. Nieco gorzej poszło im na dystansie 500 metrów, gdzie skończyły na 7. pozycji. Na 5. miejscach rywalizacje ukończyli Oleksii Koliadych oraz duet Tomasz Baraniak i Wiktor Głazunow. 


W sobotnich finałach oglądaliśmy jeszcze m.in.: Justynę Iskrzycką, Martynnę Klatt, Wojciecha Pilarza, Magdę Stanny, Łukasza Witkowskiego oraz duety Katarzynę Szperkiewicz i Aleksandrą Jacewicz, a także Aleksandra Kitewskiego i Arsena Śliwińskiego. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Trzy występy w styczniu, a potem…? Plany Meronka na 2023 rok

Adrian Meronk w 2022 grał najlepiej w swojej karierze, ale obecny sezon zapowiada się jeszcze bardziej ekscytująco. Najwięcej mówi się o starcie polskiego golfisty...

Media Curling Club Warszawa zdominował turniej o mistrzostwo PFKC

Trwa walka o odrodzenie polskiego curlingu. Tegoroczne mistrzostwa Polskiej Federacji Klubów Curlingowych zostały zdominowane przez zespoły Media Curling Club Warszawa. Wśród pań triumfowała drużyna...