STS KOD PROMOCYJNY

Sylwia Szczerbińska i Aleksander Kitewski srebrnymi medalistami Igrzysk Europejskich

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaInneSylwia Szczerbińska i Aleksander Kitewski srebrnymi medalistami Igrzysk Europejskich

Polski mikst Sylwia Szczerbińska i Aleksander Kitewski sięgnął po srebrny medal Igrzysk Europejskich w konkurencji C2 na 200 metrów. Polscy kanadyjkarze do ostatnich metrów walczyli o drugie miejsce z osadą z Niemiec. Ostatecznie biało-czerwoni okazali się lepsi o 0,096 sekundy. Dzięki temu staną na drugim stopniu podium. Mistrzami w tej konkurencji zostali Hiszpanie, którzy zdominowali konkurencję. Dla Aleksandra Kitewskiego to drugi medal na tych igrzyskach. 

Świetny start polskiego miksta

Start polskiego miksta w kanadyjkach na 200 metrów był ostatnią medalową konkurencją w kajakarstwie na Igrzyskach Europejskich 2023 w Krakowie. Liczyliśmy na to, że biało-czerwoni dobrze zakończą swój udział w zawodach. Tak też się stało. Mikst Sylwia Szczerbińska i Aleksander Kitewski od początku w finale A płynął w ścisłej czołówce. Zmagania zdominowali jednak Hiszpanie, którzy finiszowali ze świetnym czasem 39.413. Trochę ponad sekundę za nimi na mecie zameldowali się Polacy, którzy do ostatnich metrów walczyli o srebro. Ostatecznie udało im się wygrać zaledwie o 0,096 sekundy z Niemcami, którym przypadł brąz. Poza podium zmagania ukończyły osady m.in. z: Węgier, Mołdawii i Ukrainy. 

Drugi medal Aleksandra Kitewskiego

Dla Aleksandra Kitewskiego to drugi medal tegorocznych Igrzysk Europejskich. Dwa dni temu kajakarz ten w parze z Normanem Zezulą wywalczył brąz w konkurencji C2 na 500 metrów. Teraz dołożył do tego srebro. Choć nie udało się wywalczyć złota, to jednak Aleksander Kitewski może mieć spore powody do zadowolenia, podobnie jak jego partnerzy z wymienionych startów. 

Drugie miejsce Polaków w klasyfikacji kajakarstwa

Polskie kajaki od lat są potęgą i reprezentanci udowodnili to na Igrzyskach Europejskich. Biało-czerwoni zajęli drugie miejsce w klasyfikacji medalowej dla kajakarstwa. Łącznie Polacy wywalczyli pięć medali, w tym trzy złote. Pod tym względem to najlepszy wynik polskiego kajakarstwa w historii startów na Igrzyskach Europejskich. Pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej dla tej konkurencji wywalczyli Ukraińcy. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

400 PLN za gola Holandii w meczu z Turcją

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy poprawnie gola Holandii w meczu z Turcją to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy bonus w wysokości...

Polacy w Serie A. Jak statystyki biało-czerwonych w calcio?

We Włoszech niezmiennie występuje najliczniejsza kolonia polskich piłkarzy za granicą. Powietrze w Italii najwidoczniej sprzyja biało-czerwonym i w tym sezonie zobaczymy kilka, nowych twarzy...