STS KOD PROMOCYJNY

Szymon Sowiński sportowcem roku 2022 w Plebiscycie Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaInneSzymon Sowiński sportowcem roku 2022 w Plebiscycie Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego

Reprezentant Polski w parastrzelectwie sportowym Szymon Sowiński został wybrany sportowcem roku 2022 w 4. Plebiscycie Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego. To nagroda za znakomity sezon zawodnika ZSR Startu Zielona Góra, który w 2022 roku sięgnął zarówno po mistrzostwo świata, jak i mistrzostwo Europy. Wśród nagrodzonych statuetkami im. Sir Ludwiga Guttmanna znalazł się jeszcze Andrzej Ochal (trener roku). Kapituła przyznała także statuetki w kilku innych kategoriach. 

Świetny sezon i zasłużona nagroda dla Szymona Sowińskiego

Dobiegający końca rok 2022 był kapitalny w wykonaniu Szymona Sowińskiego. Reprezentant Polski w parastrzelectwie sportowym nie miał sobie równych na najważniejszych imprezach. W świetnym stylu sięgnął po tytuły mistrza świata i mistrza Europy w konkurencjach pistoletów. Do tego dołożył jeszcze po srebrnym krążku na obu imprezach. Kolejnym sukcesem Polaka było zdobycie pierwszego medalu paraolimpijskiego dla polskiego parastrzelectwa sportowego oraz wywalczenie przepustki dla biało-czerwonych na igrzyska paraolimpijskie w Paryżu w 2024 roku.

To wszystko sprawia, że nagroda dla Sportowca Roku 2022 jest jak najbardziej zasłużona. Poza statuetką Szymon Sowiński otrzymał również nagrodę w wysokości 10 tysięcy złotych. Na podium plebiscytu za Szymonem Sowińskim znaleźli się jeszcze Barbara Moskal i Milena Olszewska

Kto jeszcze sięgnął po statuetkę?

Trenerem roku w 4. Plebiscycie Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego został Andrzej Ochal, który odpowiada za sukcesy reprezentacji Polski w paratenisie stołowym. Najlepszym wydarzeniem roku 2022 zostały jubileuszowe 50. Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Polski zorganizowane w Szczecinie. Jako najlepszą organizację sportową roku wybrano Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych „Start”. Specjalnym wyróżnieniem i nagrodą honorową obdarowano Zenona Jaszczura z ZSS „Sprawni Razem”.

Przyjacielem sportu paraolimpijskiego został dziennikarz Michał Pol, który aktywnie działa na rzecz propagowania dyscyplin paraolimpijskich i sukcesów naszych sportowców. Firma PKN Orlen otrzymała statuetkę dla Mecenasa Sportu Paraolimpijskiego. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...