STS KOD PROMOCYJNY

Tomasz Bartnik mistrzem Europy w strzelaniu z karabinu!

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaInneTomasz Bartnik mistrzem Europy w strzelaniu z karabinu!

Sukces na strzeleckich mistrzostwach Europy w Zagrzebiu! Tomasz Bartnik zdobył złoty medal w strzelaniu z karabinu na 300 metrów z trzech postaw.

Konkurencja ta niestety nie znajduje w programie igrzysk, ale przynajmniej reprezentant biało-czerwonych jest najlepszy na Starym Kontynencie. Tomasz Bartnik ukończył zawody z 587 punktami, a drugi Austriak Bernhard Pickl miał… 586 punktów. Trzecie miejsce zajęła Szwajcarka Silvia Guignard (583 punkt).

Bartnik nie był jedynym Polakiem, który brał udział w zawodach. Oprócz niego wystartowała Karolina Kowalczyk, która zajęła siódme miejsce, tracąc do medalowej pozycji zaledwie jeden punkt. Dwunasty był natomiast Robert Kraskowski.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Polacy w Bundeslidze 22/23. Jak poradziła sobie liga bez Lewandowskiego?

Jeszcze do niedawna w Niemczech panowała jedna z najliczniejszych, polskich kolonii. Biało-czerwoni chętnie wybierają Niemcy jako kierunek swojej kariery, a nasi zachodni sąsiedzi z...