STS KOD PROMOCYJNY

Trzecie miejsce Oskara Miliwka w Pucharze Świata w strzelectwie

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaInneTrzecie miejsce Oskara Miliwka w Pucharze Świata w strzelectwie

Oskar Miliwek (Zawisza Bydgoszcz) zajął trzecie miejsce w zawodach Pucharu Świata w strzelectwie rozgrywanych w Rio de Janeiro. Polak osiągnął spory sukces w konkurencji strzelania z pistoletu szybkostrzelnego na 25 metrów. W dalekiej Brazylii wykazał się wysoką precyzją i w wielkim finale zgromadził 23 punkty. W konkurencji startowało 38 zawodników. Biało-czerwoni zajęli ostatecznie 11. miejsce w klasyfikacji medalowej Pucharu Świata. 

Świetna forma Oskara Miliwka

Zmagania w Rio de Janeiro rozpoczęły się od kwalifikacji. W nich Oskar Miliwek zdobył 579 punktów i rzutem na taśmę awansował do wielkiego finału z siódmej pozycji. Kwalifikacje z wynikiem 585 punktów wygrał świetnie dysponowany Lu Zhiming z Chin. Oskar Miliwek był jedynym reprezentantem Polski w konkurencji strzelania z pistoletu szybkostrzelnego na 25 metrów. 

Jeszcze lepiej Polakowi poszło w finale. W nim startowało sześciu zawodników. Poza Oskarem Miliwkiem byli to: Lu Zhiming i Aobo Chen (obaj Chiny), Jean Quiquampoix (Francja), Leuris Pupo (Kuba) i Maksym Horodynets (Ukraina). Zawodnik Zawiszy Bydgoszcz od początku strzelał celnie i finałowe zmagania skończył z dorobkiem 23. punktów. Pozwoliło to na zajęcie trzeciego miejsca w mocno obsadzonych zawodach Pucharu Świata w Rio de Janeiro. Konkurencję wygrał Francuz Jean Quiquampoix z dorobkiem 34. punktów. Drugie miejsce zajął zwycięzca kwalifikacji Lu Zhiming. Kolejne miejsca za Oskarem Miliwkiem zajęli: Leuris Pupo, Maksym Horodynets i Aobo Chen.

Pierwszy medal biało-czerwonych w Brazylii

Krążek wywalczony przez Oskara Miliwka to jedyny medal biało-czerwonych w zawodach Pucharu Świata w Rio de Janeiro. Zawody kończą się 19 września, jednak nie odbędzie się już żadna konkurencja medalowa. Polacy zajmują obecnie 11. miejsce w klasyfikacji medalowej. Klasyfikację wygrali Włosi z dorobkiem dwóch złotych i jednego brązowego medalu. Na podium znaleźli się jeszcze Chińczycy oraz ex aequo Węgrzy i Norwegowie. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...