Trzecie miejsce Oskara Miliwka w Pucharze Świata w strzelectwie

Strona głównaInneTrzecie miejsce Oskara Miliwka w Pucharze Świata w strzelectwie

Oskar Miliwek (Zawisza Bydgoszcz) zajął trzecie miejsce w zawodach Pucharu Świata w strzelectwie rozgrywanych w Rio de Janeiro. Polak osiągnął spory sukces w konkurencji strzelania z pistoletu szybkostrzelnego na 25 metrów. W dalekiej Brazylii wykazał się wysoką precyzją i w wielkim finale zgromadził 23 punkty. W konkurencji startowało 38 zawodników. Biało-czerwoni zajęli ostatecznie 11. miejsce w klasyfikacji medalowej Pucharu Świata.

Świetna forma Oskara Miliwka

Zmagania w Rio de Janeiro rozpoczęły się od kwalifikacji. W nich Oskar Miliwek zdobył 579 punktów i rzutem na taśmę awansował do wielkiego finału z siódmej pozycji. Kwalifikacje z wynikiem 585 punktów wygrał świetnie dysponowany Lu Zhiming z Chin. Oskar Miliwek był jedynym reprezentantem Polski w konkurencji strzelania z pistoletu szybkostrzelnego na 25 metrów.

Jeszcze lepiej Polakowi poszło w finale. W nim startowało sześciu zawodników. Poza Oskarem Miliwkiem byli to: Lu Zhiming i Aobo Chen (obaj Chiny), Jean Quiquampoix (Francja), Leuris Pupo (Kuba) i Maksym Horodynets (Ukraina). Zawodnik Zawiszy Bydgoszcz od początku strzelał celnie i finałowe zmagania skończył z dorobkiem 23. punktów. Pozwoliło to na zajęcie trzeciego miejsca w mocno obsadzonych zawodach Pucharu Świata w Rio de Janeiro. Konkurencję wygrał Francuz Jean Quiquampoix z dorobkiem 34. punktów. Drugie miejsce zajął zwycięzca kwalifikacji Lu Zhiming. Kolejne miejsca za Oskarem Miliwkiem zajęli: Leuris Pupo, Maksym Horodynets i Aobo Chen.

Pierwszy medal biało-czerwonych w Brazylii

Krążek wywalczony przez Oskara Miliwka to jedyny medal biało-czerwonych w zawodach Pucharu Świata w Rio de Janeiro. Zawody kończą się 19 września, jednak nie odbędzie się już żadna konkurencja medalowa. Polacy zajmują obecnie 11. miejsce w klasyfikacji medalowej. Klasyfikację wygrali Włosi z dorobkiem dwóch złotych i jednego brązowego medalu. Na podium znaleźli się jeszcze Chińczycy oraz ex aequo Węgrzy i Norwegowie.