STS KOD PROMOCYJNY

Trzy medale biało-czerwonych w turnieju Polish International w Lublinie

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaInneTrzy medale biało-czerwonych w turnieju Polish International w Lublinie

Reprezentanci Polski wywalczyli trzy medale w turnieju Polish International w Lublinie. To zawody badmintonowe. Na starcie pojawiło się wielu znanych zawodników z całego świata, którzy walczyli o cenne punkty w kontekście kwalifikacji olimpijskich. Srebrny medal w deblu zdobyli Miłosz Bochat i Paweł Śmiłowski. Po brąz sięgnęły deblistki Anastazja Chomicz i Daria Zimnol oraz para mieszana Kornelia Marczak i Robert Cybulski. 

Kolejna szansa na punkty rankingowe

Zawody Polish International w Lublinie zakończyły się w niedzielę 24 września. Były kolejną szansą na zdobycie punktów rankingowych, które uwzględniane są w kontekście kwalifikacji do igrzysk olimpijskich 2024 w Paryżu. Na starcie pojawili się najlepsi Polacy. Oczywiście nie zabrakło również wielu utytułowanych zawodników z zagranicy. Choć turniej Polish International ma nieco niższą rangę, to jednak rozegranie go w okresie kwalifikacji olimpijskich sprawiło, że na starcie pojawiły się prawdziwe gwiazdy światowego badmintona. 

Miłosz Bochat i Paweł Śmiłowski ze srebrnym medalem

Polacy największy sukces odnieśli w deblu. Srebrny medal wywalczyli Miłosz Bochat i Paweł Śmiłowski. Dotarli do wielkiego finału. Niestety tam musieli uznać wyższość Brytyjczyków Ethana van Leeuwena i Calluma Hemminga. Anglicy grali w Lublinie jako turniejowa dwójka. Wcześniej polski duet nieoczekiwanie w półfinale wyeliminował turniejową jedynkę, czyli Czechów Ondreja Krala i Adama Mendrka. Na etapie ćwierćfinałów z zawodami pożegnały się dwa polskie duety Jakub Melaniuk i Wiktor Trecki oraz Arkadiusz Dydyński i Adrian Krawczyk. 

Dwa brązowe medale Polaków

Biało-czerwoni sięgnęli jeszcze po dwa brązowe medale. W deblu kobiet na najniższym stopniu podium stanęły Anastazja Chomicz i Daria Zimnol. Niestety w półfinale musiały uznać wyższość najwyżej rozstawionych Angielek Annie Lado i Abbygael Harris. W ćwierćfinałach odpadły Wiktoria Dąbczyńska i Zuzanna Jankowska oraz Maja Janko i Julia Stankiewicz. Turniej wygrały Turczynki Nazlican Inci i Bengisu Ercetin. Drugi brązowy medal dla Polski zdobyła para mieszana Robert Cybulski i Kornelia Marczak. Duet ten w półfinale przegrał z Calumem Hemmingiem i Estelle van Leewuwen. Anglicy następnie wygrali turniej. Blisko strefy medalowej byli Magdalena Świerczyńska i Paweł Śmiłowski oraz Szymon Stokfisz i Karolina Szubert. Oba duety odpadły w ćwierćfinale. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...