Trzy piątkowe medale Polaków na mistrzostwach świata w kajakarstwie

Strona głównaInneTrzy piątkowe medale Polaków na mistrzostwach świata w kajakarstwie

Biało-czerwoni świetnie rozpoczęli tegoroczne mistrzostwa świata w kajakarstwie, które rozgrywane są w Duisburgu. W piątek wywalczyli trzy medale, każdy w innym kolorze. Mistrzyniami świata w K2 na 200 metrów zostały Martyna Klatt i Helena Wiśniewska. Wicemistrzostwo świata wywalczyła czwórka pań, a na najniższym stopniu podium stanął Oleksii Koliadych w C1 na 200 metrów. W sobotę kolejne szanse medalowe.

Martyna Klatt i Helena Wiśniewska mistrzyniami świata

W piątek 25 sierpnia w Duisburgu rozegrano pierwsze wyścigi medalowe. Najwięcej powodów do radości polskim kibicom dały Martyna Klatt i Helena Wiśniewska. Polki świetnie zaprezentowały się w wyścigu w konkurencji K2 na 200 metrów i wywalczyły mistrzostwo świata. Nasze kajakarki popłynęły świetnie i linię mety minęły z przewagą ponad sekundy nad drugimi w stawce Niemkami Pauliną Paszek i Jule Hake. Na trzecim miejscu finiszowały Węgierki Blanka Kiss i Anna Lucz i to one wywalczyły brązowe medale.

Kobieca czwórka nie obroniła tytułu mistrzowskiego

Spore nadzieje wiązaliśmy z występem czwórki kobiecej w składzie: Karolina Naja, Anna Puławska, Adrianna Kąkol i Dominika Putto. W Duisburgu broniły tytułu mistrzowskiego i były naszymi faworytkami do złota. Niestety na dystansie 500 metrów musiały uznać wyższość kapitalnie dysponowanych kajakarek z Nowej Zelandii. Polki linię mety minęły jako drugie i wywalczyły wicemistrzostwo świata. Na najniższym stopniu podium stanęły Hiszpanki.

Oleksii Koliadych z brązowym medalem

Trzeci piątkowy medal dla reprezentacji Polski wywalczył Oleksii Koliadych. Zawodnik ten finiszował na trzecim miejscu w konkurencji C1 na 200 metrów. Przed nim rozegrała się kapitalna walka o złoty medal. Ostatecznie mistrzem świata został Artur Guliev z Uzbekistanu, który zaledwie o 0,04 sekundy wyprzedził drugiego na mecie Joana Moreno z Hiszpanii. Pierwszy dzień medalowy biało-czerwoni zakończyli z trzema krążkami. W sobotę kolejne starty i kolejna szansa na medale dla reprezentacji Polski. Mistrzostwa Świata w Duisburgu potrwają do niedzieli