Strona głównaInneTrzy srebrne medale biało-czerwonych ostatniego dnia Pucharu Świata w kajakarstwie w Szeged

Ostatniego dnia Pucharu Świata w Szeged polscy kajakarze zdobyli trzy srebrne medale. Tym samym w pierwszy weekend cyklu wywalczyli aż osiem krążków. W niedzielę na podium stawali: Aleksander Kitewski i Norman Zezula w C2 500 metrów, Martyna Klatt i Helena Wiśniewska w K2 500 metrów i Norman Zezula i Julia Walczak w C2 500 metrów mikstów. Za nami dobre otwarcie sezonu przedolimpijskiego w wykonaniu polskich kajakarzy.

Aleksander Kitewski i Norman Zezula drudzy w C2 500 metrów

Wiele emocji polskim kibicom dostarczyły zmagania mężczyzn w konkurencji C2 na 500 metrów. W wielkim finale oglądaliśmy dwa polskie duety. Zdecydowanie lepiej spisali się Aleksander Kitewski i Norman Zezula, którzy do końca walczyli o złoto. Ostatecznie o włos przegrali z Davidem Korisanszkym i Adamem Fekete z Węgier i wywalczyli srebrny medal. Na najniższym stopniu podium stanęli Gabriele Casedei i Carlo Tacchini z Włoch. Na siódmej pozycji finiszowali Wiktor Głazunow i Tomasz Barniak

Martyna Klatt i Helena Wiśniewska ze srebrem

Kolejny medal dla biało-czerwonych wywalczyły Martyna Klatt i Helena Wiśniewska, które startowały w konkurencji K2 na 500 metrów. Polki płynęły świetnie i ostatecznie uległy tylko dobrze dysponowanym Nowozelandkom Lisie Carrington i Alicii Hoskin. Na najniższym stopniu podium stanęły Niemki Julia Hake i Paulina Paszek. Słabiej poszło drugiej polskiej parze Katarzynie Kołodziejczyk i Justynie Iskrzyckiej. Zostały sklasyfikowane na siódmym miejscu.

Norman Zezula i Julia Walczak ze srebrem w mikście

Pod koniec zmagań trzeci srebrny krążek w niedzielę dla Polski wywalczyli Julia Walczak i Norman Zezula w mikście C2 na 500 metrów. Polski duet musiał uznać wyższość Siergieja Jemelianowa i Rufiny Iskakowej z Kazachstanu. Trzecie miejsce w tej konkurencji zajęli Węgrzy Laura Gonczol i Gergo Rumi. Na siódmym miejscu zmagania ukończyli Julia Szczerbińska i Aleksander Kitewski.

Pozostali biało-czerwoni nie zbliżyli się do podium. W kategorii KL3 w parakajakarstwie na siódmym miejscu finiszowała Katarzyna Kozikowska. Ponadto w konkurencji C1 500 metrów 13. pozycję zajęła Magda Stanny, a 17. Patrycja Mendelska.