UKS Hubal Białystok Klubowym Mistrzem Europy!

Strona głównaInneUKS Hubal Białystok Klubowym Mistrzem Europy!

Polska drużyna badmintona UKS Hubal Białystok została Klubowym Mistrzem Europy. W wielkim finale sportowcy z Białegostoku pokonali 3:1 francuski BC Chambly-Oise. Na najniższym miejscu podium Klubowych Mistrzostw Europy w badmintonie stanęli gracze SKB Suwałki, którzy w półfinale musieli uznać wyższość Hubala. To ogromny sukces polskiego badmintona. W składzie francuskiej drużyny na co dzień występuje m.in. Robert Mateusiak, czyli jedna z legend polskiego badmintona. 

Zwycięstwo z kompletem punktów w fazie grupowej

Klubowe Mistrzostwa Europy rozpoczęły się od fazy grupowej. W niej UKS Hubal Białystok trafił do grupy B, gdzie wygrał wszystkie trzy mecze i nie stracił w nich ani jednego seta. Zawodnicy z Białegostoku w pokonanym polu zostawili: Ies La Orden (Hiszpania), Frogner Il (Norwegia) oraz Dos Prazeres (Portugalia). Tym samym z dobrej pozycji awansowali do fazy pucharowej. Z kompletem zwycięstw fazę grupową wygrali również gracze SKB Suwałki, którzy na tym etapie mierzyli się z takimi drużynami jak: Benatky (Czechy), Panevezys (Litwa) i BH (Islandia). Niestety na tym etapie Klubowych Mistrzostw Europy odpadli zawodnicy SMS-u Białystok, którzy w grupie przegrali wszystkie trzy spotkania. 

Pewna droga do finału i kapitalne zwycięstwo

UKS Hubal Białystok w ćwierćfinale trafił na norweski zespół Kristiansand. Polacy bez problemu poradzili sobie z doświadczonymi przeciwnikami. Wygrali 3:0 i zameldowali się w półfinale rozgrywek. Tam trafili na graczy SKB Suwałki, którzy w ćwierćfinale pokonali 3:1 hiszpański zespół Rinconada. Zgodnie z oczekiwaniami w półfinale lepszy okazał się Hubal, który pewnie zmierzał po zwycięstwo w całych rozgrywkach. W wewnątrzpolskim pojedynku było 3:1. Taki sam wynik padł w finale, gdzie badmintoniści z Białegostoku w kapitalnym stylu poradzili sobie z mocnym francuskim zespołem Chambly Oise. Francuzi do finału również doszli bez większych problemów. Po porażce w półfinale gracze SKB Suwałki zdobyli brązowy medal Klubowych Mistrzostw Europy 2022. Trzecie miejsce zajął również włoski zespół Piume d’Argento. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Gdzie grają na najwyższym poziomie? Oto wyniki rankingu „Sporty drużynowe – najlepsze miasta w Polsce”!

Polacy lubią sportowe emocje i rozgrywki na najwyższym poziomie. Postanowiliśmy przyjrzeć się najpopularniejszym dyscyplinom drużynowym w Polsce i sprawdzić, w których polskich miasta gra...

Agnieszka Radwańska mistrzynią Australian Open

Agnieszka Radwańska została mistrzynią Australian Open. Polka, która profesjonalną karierę zakończyła w 2018 roku, została zaproszona przez organizatorów Wielkiego Szlema w Melbourne do udziału...