STS KOD PROMOCYJNY

Wojciech Szewczyk mistrzem świata w bilard 10 bil

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaInneWojciech Szewczyk mistrzem świata w bilard 10 bil

Wojciech Szewczyk nie miał sobie równych w turnieju rozgrywanym w Las Vegas i został mistrzem świata w bilard 10 bil. To historyczny wyczyn, ponieważ 28-latek jest pierwszym Polakiem, który zdobył złoto w odmianie 10 bil!

Wojciech Szewczyk na co dzień reprezentuje barwy klubu Bilardo.pl Dekada Sosnowiec. Podczas turnieju, który miał miejsce w Las Vegas, musiał wygrać osiem pojedynków, by zgarnąć złoty medal. Najbardziej emocjonujące starcie z jego udziałem odbyło się w ćwierćfinale, gdy przegrywał 6:9, a jego rywal miał do wbicia bilę numer 10, dającą wygraną i awans do kolejnej fazy zawodów. Filipińczyk popełnił jednak błąd, a Szewczyk wygrał kolejne cztery partie, co ostatecznie przechyliło szalę zwycięstwa na jego stronę. Warto odnotować, że dziewiąte miejsca w turnieju wywalczyło dwóch innych zawodników z Polski: Daniel Macioł oraz Mieszko Fortuński.

Rywale Wojciecha Szewczyka podczas turnieju w Las Vegas:

  • M. Teutscher (Holandia) 8:5
  • T. Robles (USA ) 8:5
  • B. Hussain (ZEA) 8:3
  • O. Dominguez (USA) 10:6
  • D. Grabe (Estonia) 10:6
  • E. Geronimo (Filipiny) 10:9
  • E. Kaci (Albania) 10:9
  • Christopher Tavez (Peru) 10:8 (finał)
Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Polacy w Bundeslidze 22/23. Jak poradziła sobie liga bez Lewandowskiego?

Jeszcze do niedawna w Niemczech panowała jedna z najliczniejszych, polskich kolonii. Biało-czerwoni chętnie wybierają Niemcy jako kierunek swojej kariery, a nasi zachodni sąsiedzi z...