STS KOD PROMOCYJNY

Wojciech Szewczyk mistrzem świata w bilard 10 bil

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaInneWojciech Szewczyk mistrzem świata w bilard 10 bil

Wojciech Szewczyk nie miał sobie równych w turnieju rozgrywanym w Las Vegas i został mistrzem świata w bilard 10 bil. To historyczny wyczyn, ponieważ 28-latek jest pierwszym Polakiem, który zdobył złoto w odmianie 10 bil!

Wojciech Szewczyk na co dzień reprezentuje barwy klubu Bilardo.pl Dekada Sosnowiec. Podczas turnieju, który miał miejsce w Las Vegas, musiał wygrać osiem pojedynków, by zgarnąć złoty medal. Najbardziej emocjonujące starcie z jego udziałem odbyło się w ćwierćfinale, gdy przegrywał 6:9, a jego rywal miał do wbicia bilę numer 10, dającą wygraną i awans do kolejnej fazy zawodów. Filipińczyk popełnił jednak błąd, a Szewczyk wygrał kolejne cztery partie, co ostatecznie przechyliło szalę zwycięstwa na jego stronę. Warto odnotować, że dziewiąte miejsca w turnieju wywalczyło dwóch innych zawodników z Polski: Daniel Macioł oraz Mieszko Fortuński.

Rywale Wojciecha Szewczyka podczas turnieju w Las Vegas:

  • M. Teutscher (Holandia) 8:5
  • T. Robles (USA ) 8:5
  • B. Hussain (ZEA) 8:3
  • O. Dominguez (USA) 10:6
  • D. Grabe (Estonia) 10:6
  • E. Geronimo (Filipiny) 10:9
  • E. Kaci (Albania) 10:9
  • Christopher Tavez (Peru) 10:8 (finał)
Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...