STS KOD PROMOCYJNY

Krzysztof Jakowczuk i Zuzanna Jankowska mistrzami Polski w badmintonie

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaInneKrzysztof Jakowczuk i Zuzanna Jankowska mistrzami Polski w badmintonie

W ostatnich dniach w Białymstoku odbyły się indywidualne Mistrzostwa Polski w badmintonie. Finały 12 czerwca przyniosły wiele emocji i kilka zaskakujących rozstrzygnięć. Wśród singlistów najlepsi okazali się Zuzanna Jankowska i doświadczony Krzysztof Jakowczuk. Miksta wygrali Magdalena Świerczyńska i Miłosz Bochat. Debel męski zwyciężyli Miłosz Bochat i Wiktor Trocki, a kobiecy Kornelia Marczak i Dominika Kwaśnik. 

Jankowska i Jakowczuk mistrzami Polski w singlu 

Od początku rywalizacji kobiet bardzo dobrze prezentowała się Zuzanna Jankowska z ABRM Warszawa. Młoda reprezentantka Polski w całym turnieju straciła tylko jednego seta. W wielkim finale spotkała się z Ulianą Wolską i nie dała jej żadnych szans. Ostatecznie mecz o złoto zakończył się wynikiem 2:0 (21:11, 21:12). Brązowy medal Mistrzostw Polski wywalczyła Karolina Władzińska. Warto zauważyć, że w rywalizacji zabrakło Aleksandry Dąbczyńskiej. Wśród mężczyzn najlepszy okazał się doświadczony Krzysztof Jakowczuk, który w Białymstoku wystąpił z dziką kartą. Doszedł do finału, a w nim niespodziewanie pokonał faworyzowanego Michała Rogalskiego. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 (21:19, 21:13). 

Rozstrzygnięcia w deblach i w mikście

Konkurencja kobiecego debla to prawdziwy popis pary Kornelia Marczak i Dominika Kwaśnik. Przez cały turniej wyglądały niezwykle pewnie i ostatecznie nie straciły w nim ani jednego seta. Doszły do finału, gdzie pokonały Magdalenę Świerczyńską i Paulinę Hankiewicz 2:0 (21:19, 21:16). Wśród mężczyzn triumfowała para Wiktor Trecki i Miłosz Bochat. W wielkim finale zmierzyli się z wielokrotnymi olimpijczykami Michałem Łogoszem i Przemysławem Wachą. Mecz był bardzo wyrównany i zakończył się wynikiem 2:0 (21:19, 22:20). 

Ostatnią konkurencją Mistrzostw Polski 2022 w badmintonie był mikst. Tu najlepsi okazali się Magdalena Świerczyńska i Miłosz Bochat, którzy w trzech setach pokonali Wiktorię Dąbczyńską i Roberta Cybulskiego. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 (21:9, 20:22, 21:18). Tym samym w Białymstoku rozdano medale Mistrzostw Polski w badmintonie w pięciu konkurencjach. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...