Krzysztof Jakowczuk i Zuzanna Jankowska mistrzami Polski w badmintonie

Strona głównaInneKrzysztof Jakowczuk i Zuzanna Jankowska mistrzami Polski w badmintonie

W ostatnich dniach w Białymstoku odbyły się indywidualne Mistrzostwa Polski w badmintonie. Finały 12 czerwca przyniosły wiele emocji i kilka zaskakujących rozstrzygnięć. Wśród singlistów najlepsi okazali się Zuzanna Jankowska i doświadczony Krzysztof Jakowczuk. Miksta wygrali Magdalena Świerczyńska i Miłosz Bochat. Debel męski zwyciężyli Miłosz Bochat i Wiktor Trocki, a kobiecy Kornelia Marczak i Dominika Kwaśnik. 

Jankowska i Jakowczuk mistrzami Polski w singlu 

Od początku rywalizacji kobiet bardzo dobrze prezentowała się Zuzanna Jankowska z ABRM Warszawa. Młoda reprezentantka Polski w całym turnieju straciła tylko jednego seta. W wielkim finale spotkała się z Ulianą Wolską i nie dała jej żadnych szans. Ostatecznie mecz o złoto zakończył się wynikiem 2:0 (21:11, 21:12). Brązowy medal Mistrzostw Polski wywalczyła Karolina Władzińska. Warto zauważyć, że w rywalizacji zabrakło Aleksandry Dąbczyńskiej. Wśród mężczyzn najlepszy okazał się doświadczony Krzysztof Jakowczuk, który w Białymstoku wystąpił z dziką kartą. Doszedł do finału, a w nim niespodziewanie pokonał faworyzowanego Michała Rogalskiego. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 (21:19, 21:13). 

Rozstrzygnięcia w deblach i w mikście

Konkurencja kobiecego debla to prawdziwy popis pary Kornelia Marczak i Dominika Kwaśnik. Przez cały turniej wyglądały niezwykle pewnie i ostatecznie nie straciły w nim ani jednego seta. Doszły do finału, gdzie pokonały Magdalenę Świerczyńską i Paulinę Hankiewicz 2:0 (21:19, 21:16). Wśród mężczyzn triumfowała para Wiktor Trecki i Miłosz Bochat. W wielkim finale zmierzyli się z wielokrotnymi olimpijczykami Michałem Łogoszem i Przemysławem Wachą. Mecz był bardzo wyrównany i zakończył się wynikiem 2:0 (21:19, 22:20). 

Ostatnią konkurencją Mistrzostw Polski 2022 w badmintonie był mikst. Tu najlepsi okazali się Magdalena Świerczyńska i Miłosz Bochat, którzy w trzech setach pokonali Wiktorię Dąbczyńską i Roberta Cybulskiego. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 (21:9, 20:22, 21:18). Tym samym w Białymstoku rozdano medale Mistrzostw Polski w badmintonie w pięciu konkurencjach. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Lewandowski odchodzi z Bayernu. Jakie rekordy pobił polski król Bundeslidze?

Robert Lewandowski przez lata był jedną z największych gwiazd niemieckiej Bundesligi. Polak był najlepiej opłacanym piłkarzem rozgrywek oraz wielokrotnym królem strzelców, raz za razem...

Aleksandra Mirosław szykuje się do Mistrzostw Europy. „Świat goni, ale ja też nie śpię!”

15 sierpnia reprezentacja Polski z rekordzistką świata we wspinaczce na szybkość na czele, czyli Aleksandrą Mirosław, wystartuje w Mistrzostwach Europy w Monachium. Lublinianka ostatnie...