Zawodniczki KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg obroniły trofeum Ligi Mistrzyń

Strona głównaInneZawodniczki KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg obroniły trofeum Ligi Mistrzyń

Tenisistki stołowe KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg po raz drugi z rzędu wygrały rozgrywki Ligi Mistrzyń. W wielkim finale podopieczne Zbigniewa Nęcka nie pozostawiły rywalkom żadnych szans i w obu spotkaniach wygrywały 3:0 z francuskim Metz TT. Tym samym obroniły tytuł sprzed roku i ponownie zostały najlepszą klubową drużyną w Europie. To trzecia wygrana w Lidze Mistrzyń w historii zespołu z Tarnobrzega.

Finałowy dwumecz pod pełną kontrolą

Już pierwszy mecz pokazał różnicę pomiędzy drużynami Metz TT i KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg. Mistrzynie Polski wygrały we Francji 3:0 i były o włos od wygrania Ligi Mistrzyń. W domowym spotkaniu potrzebowały tylko i aż dwóch wygranych spotkań. Jako pierwsza przy stole pojawiła się Ying Han. Po trzech wyrównanych setach wygrała 3:0 z Adiną Diaconu i wyprowadziła gospodynie na prowadzenie 1:0. Najwięcej emocji mieliśmy w meczu numer dwa. Tam Xiaoxin Yang rywalizowała z Mariją Tailakową. O ile pierwszego seta pewnie wygrała tenisistka z Tarnobrzega, o tyle w drugim gra toczyła się na przewagi i zakończyła się wynikiem 15:13. W trzecim secie Marija Tailakowa nie dawała za wygraną i wygrała 11:7. Czwarta partia należała jednak do Xiaoxin Yang. Zakończyła ją 11:7 i zapewniła mistrzyniom Polski zwycięstwo w rozgrywkach Ligi Mistrzów

Ostatni mecz rozgrywały Rumunka Elizabeta Samara i Francuzka Pauline Chasselin. Skończyło się 3:0 i KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg w dwumeczu finałowym wygrał aż 6:0. Oglądaliśmy totalną dominację polskiej drużyny, która w pełni zasłużenie obroniła tytuł najlepszego zespołu w Europie. Podopieczne Zbigniewa Nęcka znów sa najlepsze. W nagrodę zdobyły wielki puchar, który ufundowała Europejska Unia Tenisa Stołowego.

KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg – Metz TT 3:0

Trzeci triumf w historii

Dla zespołu z Tarnobrzega to trzeci triumf w rozgrywkach Ligi Mistrzyń w historii. Pierwszy miał miejsce w 2019 roku. Co ciekawe to historyczny sukces również pod względem całego polskiego sportu. Do tej pory w żadnej dyscyplinie sportowej polska drużyna nie wygrywała trzykrotnie rozgrywek rangi Ligi Mistrzów. Tenisistki KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg dokonały tego jako pierwsze