Złote medale Polaków na Mistrzostwach Świata w Abu Zabi w triathlonie

Strona głównaInneZłote medale Polaków na Mistrzostwach Świata w Abu Zabi w triathlonie

Reprezentanci Polski Maciej Wiśniewski i Grzegorz Zgliczyński zdobyli złote medale na rozgrywanych w Abu Zabi mistrzostwach świata w triathlonie. Dla drugiego z nich to już drugi złoty krążek w karierze. Sukcesy odnieśli na olimpijskim dystansie standardowego triathlonu w różnych kategoriach wiekowych. Brąz w supersprincie wywalczyła także Pamela Broniarek.

Maciej Wiśniewski – strażak ze złotem

Maciej Wiśniewski na co dzień jest strażakiem i pełni służbę w JRG 1 w Olsztynie. W wolnym czasie trenuje triathlon i trzeba przyznać, że wychodzi mu to conajmniej solidnie. Podczas mistrzostw świata w Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich startował w kategorii M 20-24. Poszło mu świetnie. Zaczął bardzo aktywnie w akwenie pływackim, a następnie w dobrym tempie przejechał 40 kilometrów na rowerze. Plasował się w czołówce stawki i po kapitalnym biegu wpadł na metę jako pierwszy w swojej kategorii. Jego czas to 01:58:50. Jako jedyny zszedł poniżej dwóch godzin. Dzięki temu sięgnął po pierwsze w karierze złoto mistrzostw świata. Na mecie wyprzedził Mylesa Wooda i Jafeta Delgado Estradę. Wygrał w kategorii M 20-24, a w klasyfikacji open zajął wysokie siódme miejsce. W tej samej konkurencji startowali jeszcze Marek Janisz (7.), Jakub Sawiełajc (8.) i Michał Śnietka (13.). Maciej Wiśniewski, zdobywając złoto, ustanowił swój rekord życiowy na olimpijskim dystansie

Drugie złoto Grzegorz Zgliczyńskiego

Po drugie złoto na mistrzostwach świata sięgnął Grzegorz Zgliczyński. Teraz był najlepszy w kategorii M 55-59 na dystansie standardowego triathlonu. Świetnie popłynął, dzięki czemu na rower wsiadał z przewagą kilkudziesięciu sekund nad głównymi rywalami. Na rowerze miał pewne problemy i został dogoniony, jednak bieg to już prawdziwy popis reprezentanta Polski. Wbiegł na metę z czasem 02:09:04 i o ponad minutę wyprzedził drugiego na mecie Tobiasa Oelmaiera. Trzecie miejsce zajął Bruno De Decker. Wcześniej Grzegorz Zgliczyński wywalczył złoto w supersprincie w kategorii M 55-59. Miało to miejsce kilka dni temu.

Brązowa Pamela Broniarek

Wśród pań po brązowy medal w supersprincie sięgnęła Pamela Broniarek. Startowała w kategorii K 25-29. Polka do końca walczyła o miejsce na podium i ostatecznie udało się jej to osiągnąć. Do złotej medalistki Luckie Piccolo straciła minutę i 40 sekund. Reprezentanci Polski kolejny raz udowadniają, że doskonale radzą sobie w międzynarodowych zawodach triathlonowych.