Złoto Borowskiej. Cztery kolejne medale Polaków w Szeged

Strona głównaInneZłoto Borowskiej. Cztery kolejne medale Polaków w Szeged

Ostatniego dnia mistrzostw Europy w sprincie kajakowym w Szeged oglądaliśmy cztery medale Polaków. Najlepszą kajakarką na Starym Kontynencie została Dorota Borowska, która wygrała rywalizację jedynek w kanadyjkach na 200 metrów. Do tego biało-czerwoni wywalczyli trzy srebrne medale. Mistrzostwa Europy zakończyliśmy na trzecim miejscu w klasyfikacji medalowej.

Dorota Borowska mistrzynią Europy

Niedziela była ostatnim dniem tegorocznych mistrzostw Europy w sprincie kajakowym. W węgierskim Szeged biało-czerwoni poszli za ciosem. Mistrzynią Europy w kanadyjkach została Dorota Borowska. Polka znakomicie zaprezentowała się na dystansie 200 metrów. Popłynęła bardzo pewnie  i o blisko sekundę wyprzedziła drugą na mecie Antię Jacome z Hiszpanii. Dla Doroty Borowskiej to kolejny świetny występ w ostatnich miesiącach.

Trzy srebrne medale biało-czerwonych

Poza złotem w niedzielę w Szeged oglądaliśmy jeszcze trzy srebrne medale naszych reprezentantów. Jako pierwsze na podium stanęły Justyna Iskrzycka i Katarzyna Kołodziejczyk. Wspólnie popłynęły po wicemistrzostwo Europy na dystansie 500 metrów. Niedługo po nich w ich ślady poszli nasi kanadyjkarze. Dwójka w składzie Arsen Śliwiński i Wiktor Głazunow również finiszowała na drugim miejscu na dystansie 500 metrów. Do Polski wrócą ze srebrnymi medalami. Ostatni niedzielny krążek padł łupem męskiej czwórki. W drużynie wystąpili: Jakub Stepun, Przemysław Korsak, Piotr Morawski i Sławomir Witczak. Oni również popłynęli po tytuł wicemistrzów Europy na dystansie 500 metrów, tocząc pasjonujący bój ze swoimi rywalami.

Polacy na drugim miejscu w klasyfikacji medalowej

Za nami udane mistrzostwa Europy w wykonaniu reprezentantów Polski. Łącznie w Szeged zdobyli 14 medali, w tym trzy złote. Po mistrzostwo Europy sięgnęli: Dorota Borowska, Justyna Iskrzycka i Oleksii Koliadych. Wszyscy w startach indywidualnych. Klasyfikację medalową wygrali Węgrzy, czyli gospodarze imprezy. Łącznie zdobyli 20 medali, w tym aż 10 złotych. Na podium klasyfikacji medalowej znaleźli się jeszcze Portugalczycy.