STS KOD PROMOCYJNY

Złoto Polek w Pucharze Świata w gimnastyce artystycznej

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaInneZłoto Polek w Pucharze Świata w gimnastyce artystycznej

Reprezentantki Polski wygrały w Atenach zawody Pucharu Świata w gimnastyce artystycznej. Biało-czerwone triumfowały w układzie z trzema wstążkami i dwoma piłkami. W końcowej klasyfikacji wyprzedziły Włoszki i Chinki. Dla Polski to dopiero drugi złoty medal w historii startów w zawodach Pucharu Świata. Dokonała tego drużyna w składzie: Małgorzata Roszatycka, Milena Górska, Madoka Przybylska, Julia Wojciechowska, Magdalena Szewczuk i Mariia Balakina.

Wielki sukces i złoty medal polskich gimnastyczek

Zawody Pucharu Świata w Atenach doskonale ułożyły się dla reprezentantek Polski. Zespół w składzie: Małgorzata Roszatycka, Milena Górska, Madoka Przybylska, Julia Wojciechowska, Magdalena Szewczuk i Mariia Balakina pokazał znakomitą dyspozycję. Biało-czerwone od początku pozostawały w walce o czołowe lokaty w układzie z trzema wstążkami i dwoma piłkami. Pewnie awansowały do rywalizacji medalowej. 

W pokazie finałowym były niemal bezbłędne. Łącznie zdobyły 30.950 punktu. Do końca drżały o miejsce na podium. Rywalki popełniały jednak błędy. Polki były najlepsze i zasłużenie wygrały zawody Pucharu Świata w Atenach. O niewiele ponad 0,5 punktu wyprzedziły srebrne medalistki z Włoch. Na najniższym stopniu podium stanęły Chinki. Dla Polski to kolejny historyczny rezultat. Biało-czerwone dopiero po raz drugi w historii wywalczyły złoty medal Pucharu Świata w układzie zespołowym.

Poszły za przykładem Liliany Lewińskiej

Starsze koleżanki poszły za przykładem 15-letniej Liliany Lewińskiej, która w Atenach debiutowała na poziomie Pucharu Świata. Nastolatka stanęła na najniższym stopniu podium w konkurencji układu z obręczą. Dokonała tego w swoim debiucie. Jednocześnie przeszła do historii polskiej gimnastyki artystycznej. Wszystko dlatego, że jej krążek jest pierwszym indywidualnym medalem zdobytym przez Polkę w zawodach Pucharu Świata. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...