Alan Banaszek wskakuje na fotel lidera Tour of Thailand. Do końca został jeden etap

Strona głównaKolarstwoAlan Banaszek wskakuje na fotel lidera Tour of Thailand. Do końca został...

Świetnie układa się tegoroczny wyścig dookoła Tajlandii dla Alana Banaszka z HRE Mazowsze Serce Polski. Polski kolarz zajął trzecie miejsce na przedostatnim etapie i ponownie awansował na pozycję lidera zmagań. W klasyfikacji generalnej o 15 sekund wyprzedza drugiego Holendra Raymonda Kredera z Team UKYO i to zawodnik z Polski jest faworytem do wygrania tegorocznej edycji The Princess Maha Chakri Sirindhorns Cup Tour of Thailand. Na piątym etapie na 6. miejscu dojechał Adrian Banaszek, a Marceli Bogusławski był 10. 

Finisz z grupy zadecydował o wygranej na 5. etapie

Przedostatni etap Tour of Thailand 2022 zapowiadał się bardzo emocjonująco. Kluczowe role mieli odgrywać zawodnicy grupy HRE Mazowsze Serce Polski, którym zadaniem było wyprowadzenie na pozycję Alana Banaszka i wsparcie go w walce o odzyskanie koszulki lidera zmagań. To się udało, choć Polak ostatecznie został zablokowany na finiszu i zajął 3. miejsce. Uzyskana w ten sposób bonyfikata czasowa, a także wyprzedzenie na trasie Holendra Raymonda Kredera sprawiły, że na ostatnim etapie koszulkę lidera będzie nosił Alan Banaszek, który powalczy o końcowy triumf. Wyścig etapowy w Tajlandii zalicza się do cyklu Asia Tour. 

W trakcie piątego etapu grupa rwała się wielokrotnie, a liczni kolarze próbowali swoich sił w ucieczkach. W największej z nich udział brał Tobiasz Pawlak, który zajmował 8. miejsce w klasyfikacji generalnej. Ostatecznie peleton nie pozwolił ucieczce na odjazd i jechał zaledwie kilkadziesiąt sekund za nią. Niestety defekt techniczny zaliczył Polak, który stracił miejsce w czołówce. W peletonie natomiast wysokie tempo dyktowali kolarze Team UKYO, którym zależało na utrzymaniu pozycji Raymonda Kredera. Holender finiszował na 42. miejscu i wyraźnie stracił do Alana Banaszka. 

Pozostali Polacy również spisali się znakomicie. Na 6. miejscu był Adrian Banaszek, a na 10. Marceli Bogusławski. Pozostałe lokaty zawodników HRE Mazowsze Serce Polski to: 38. Tobiasz Pawlak, 41. Norbert Banaszek i 56. Jakub Kaczmarek. 

Zwycięstwo Nattapola Jumchata z Tajlandii

Piąty etap Tour od Thailand wygrał reprezentant gospodarzy Nattapol Jumchat. Na finiszu wyprzedził Malezyjczyka Mohda Shahrula Mat Amina z Terengganu Polygon Cycling Team oraz Alana Banaszka. Liderem wyścigu jest Polak, który ma 15 sekund przewagi nad Raymondem Krederem i 23 sekundy nad Mohdem Shahrulem Mat Aminem. Ostatni etap odbędzie się w środę 6 kwietnia. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Reprezentacja Polski w przebudowie: wnioski po meczach z Czechami i Albanią

Zatrudnienie Fernando Santosa miało być dla reprezentacji Polski nowym otwarciem. Choć mecz z Czechami przywołał najgorsze demony z przeszłości, to już wygrana z Albanią daje selekcjonerowi...