Alan Banaszek wciąż w grze o końcowe zwycięstwo w Tour of Thailand 2022. Szóste miejsce na 4 etapie

Strona głównaKolarstwoAlan Banaszek wciąż w grze o końcowe zwycięstwo w Tour of Thailand...

Za nami już 4 z 6 etapów tegorocznego wyścigu kolarskiego The Princess Maha Chakri Sirindhorns Cup Tour of Thailand. Impreza rozgrywana jest w ramach Asia Tour i biorą w niej udział aspirujący młodzi kolarze, którzy w przyszłości marzą o występach w UCI World Tour. Na dwa etapy przed końcem w walce o końcowe zwycięstwo pozostaje Alan Banaszek, który zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Zawodnik HRE Mazowsze Serce Polski traci 6 sekund do liderującego Holendra Raymonda Kredera z Team UKYO. Na czwartym etapie Polak zajął 6. miejsce po finiszu z grupy. 

Polak na ostatnich metrach przegrał z Holendrem

Czwarty etap liczył 176 kilometrów i prowadził z miejscowości Sakhon Nakhon do Nakhon Phanom. Ponownie o zwycięstwie zadecydował finisz z większej grupy, gdzie o czołowe lokaty walczył lider polskiej grupy HRE Mazowsze Serce Polski Alan Banaszek. Ostatecznie na ostatnich metrach przegrał on z kilkoma kolarzami i zajął 6. miejsce. Niestety przed nim znalazł się Holender Raymond Kreder z Team UKYO, który skończył na drugim miejscu i powiększył przewagę nad Polakiem w klasyfikacji generalnej do 6 sekund. Do końca rywalizacji jeszcze dwa etapy i na pewno Alan Banaszek powalczy jeszcze o zwycięstwo w generalce. Kolejny etap Tour of Thailand zaplanowano na 5 kwietnia. 

Czwarty etap padł łupem Malezyjczyka Mohda Harrifa Saleha, który wygrał drugi raz z rzędu. Zawodnik Terengganu Polygon Cycling Team wyprzedził Kredera i Niemca Lucasa Carstensena z Bike Aid. Przed Banaszkiem znaleźli się jeszcze Patompob Phonarjthan z reprezentacji Tajlandii oraz Malezyjczyk Inwandie Lakasek z Terengganu Polygon Cycling Team. Pozostali zawodnicy polskiej grupy HRE Mazowsze Serce Polski finiszowali na dalszych pozycjach. Miejsca pozostałych Polaków to: 20. Marceli Bogusławski, 32. Norbert Banaszek, 44. Tobiasz Pawlak, 53. Jakub Kaczmarek i 66. Adrian Banaszek. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Memy vs. rzeczywistość, czyli kto Sportowcem Roku 2022?

Choć dopiero mamy wrzesień, to w świecie sportu wydarzyło się tak wiele, że nie może dziwić fakt dywagacji dotyczących tego, kto zgarnie tytuł Sportowca...

Mariusz Pudzianowski wróci do oktagonu KSW jeszcze w tym roku! Kto będzie przeciwnikiem?

Mariusz Pudzianowski po raz kolejny wejdzie do oktagonu podczas grudniowej gali KSW 77, która odbędzie się 17 grudnia w Gliwicach. Zawodnik sam potwierdził tę...