Dobre miejsce Cesare Benedettiego na 6. etapie Giro d’Italia. Drugi etap z rzędu dla Arnauda Demare

Strona głównaKolarstwoGiroDobre miejsce Cesare Benedettiego na 6. etapie Giro d'Italia. Drugi etap z...

Szósty etap tegorocznego wyścigu Giro d’Italia był zdecydowanie najlepszy dla jedynego reprezentanta Polski w stawce, czyli Cesare Benedettiego. Polak podczas finiszu z peletonu zajął 22. miejsce. Tym samym był najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem z BORA-hansgrohe. Etap nie należał do najbardziej wymagających i prowadzony był w dość sennym tempie. Drugi raz z rzędu najlepszy okazał się Francuz Arnaud Demare z Groupama – FDJ. 

Dobra jazda i zasłużone wysokie miejsce Cesare Benedettiego

Tym razem reprezentant Polski nie miał większych problemów z utrzymaniem tempa w czołowej grupy. Na 6. etapie 105. edycji Giro d’Italia pojechał bardzo równo i zajął jak dotąd najwyższe miejsce. Ponownie pilnował pozycji liderów swojego zespołu, którzy w końcowym rozrachunku chcą walczyć o czołowe lokaty klasyfikacji generalnej. Cesare Benedetti powinien ukończyć cały wyścig na dalszym miejscu, jednak 22. lokata zajęta w Scalei to nagroda za solidną pracę i dobry prognostyk przed kolejnymi ponad dwoma tygodniami ścigania. 

Pozostali zawodnicy z BORA-hansgrohe również finiszowali w czołowej grupie. Dzięki temu utrzymują wysokie pozycje w klasyfikacji generalnej. Na 2. miejscu pozostaje Niemiec Lennard Kamna ze stratą 38. sekund do lidera. W czołówce są jeszcze Holender Wilco Kelderman, Australijczyk Jai Hindley i Niemiec Emanuel Buchmann. Cesare Benedetti utrzymał 115. miejsce w generalce i do lidera traci już ponad 27 minut. 

Juan Pedro Lopez wciąż na prowadzeniu. Etap dla Arnauda Demare

Szósty etap Giro d’Italia wygrał Francuz Arnaud Demare z grupy Groupama – FDJ. Na ostatnich metrach wyprzedził Australijczyka Caleba Ewana z Lotto Soudal oraz Brytyjczyka Marka Cavendisha z Quick-Step Alpha Vinyl Team. Liderem wyścigu pozostaje Hiszpan Juan Pedro Lopez z Trek-Segafredo. W piątek 13 maja na kolarzy czekają kolejne górskie wyzwania na trasie z Diamante do Potenzy. Etap liczy 196 kilometrów i jest szansą do wykazania się dla zawodników, którzy chcą walczyć o końcowy triumf w Giro. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Memy vs. rzeczywistość, czyli kto Sportowcem Roku 2022?

Choć dopiero mamy wrzesień, to w świecie sportu wydarzyło się tak wiele, że nie może dziwić fakt dywagacji dotyczących tego, kto zgarnie tytuł Sportowca...

Mariusz Pudzianowski wróci do oktagonu KSW jeszcze w tym roku! Kto będzie przeciwnikiem?

Mariusz Pudzianowski po raz kolejny wejdzie do oktagonu podczas grudniowej gali KSW 77, która odbędzie się 17 grudnia w Gliwicach. Zawodnik sam potwierdził tę...