STS KOD PROMOCYJNY

Blisko 30 minut straty Łukasza Owsiana i Kamila Małeckiego na 6. etapie Vuelta a España

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoVueltaBlisko 30 minut straty Łukasza Owsiana i Kamila Małeckiego na 6. etapie...

Za nami kolejny baskijski etap tegorocznej edycji Vuelta a España. Peleton ponownie walczył na bardzo trudnym odcinku i mierzył się z licznymi podjazdami. W takich warunkach najlepiej zaprezentował się Australijczyk Jay Vine z Alpecin-Deceuninck, który zanotował nieoczekiwane zwycięstwo. Jedyni Polacy w peletonie pojechali zgodnie i stracili do zwycięzcy 26:40. Łukasz Owsian dojechał na 96. miejscu, a Kamil Małecki na 109. 

Duża strata reprezentantów Polski

Reprezentanci Polski zanotowali tym razem duże straty. Na trudnym etapie z Bilbao do Ascensión al Pico Jano. San Miguel de Aguayo obaj stracili blisko pół godziny. Łukasz Owsian z Team Arkéa Samsic finiszował na 96. miejscu. W tej samej grupie zmagania ukończył Kamil Małecki z Lotto Soudal, który skończył na 109. lokacie. Obaj biało-czerwoni przyjechali do Ascensión al Pico Jano. San Miguel de Aguayo ze stratą 26:40. W klasyfikacji generalnej również wyżej jest Łukasz Owsian. Po 6 z 21 etapów zajmuje w niej 124. miejsce ze stratą 47:30. Zanotował stratę dwóch pozycji. Awans o 10 lokat padł udziałem Kamila Małeckiego. Ten zawodnik w klasyfikacji generalnej jest 163. i do lidera traci 1:00:01. 

Jay Vine zwycięzcą etapu. Emco Evenepoel nowym liderem

Nieoczekiwanym zwycięzcą szóstego etapu Vuelta a España 2022 został Australijczyk Jay Vine z Alpecin-Deceuninck. Drugie miejsce ze stratą 15 sekund zajął Belg Remco Evenepoel z Quick-Step Alpha Vinyl Team. Kolarz ten został nowym liderem wyścigu. Trzecie miejsce na etapie zajął Hiszpan Enric Mas z Movistar Team, który finiszował zaledwie sekundę za Belgiem. Liderem wyścigu jest Remco Evenepoel, który ma przewagę 21 sekund nad Francuzem Rudy Molardem z Groupama – FDJ. Awans o 12 pozycji zanotował Enric Mas, który przesunął się na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Przed kolarzami nieco mniej wymagający etap. W piątek 26 sierpnia pojadą na trasie z Camargo do Cistierny. Odcinek liczy 190 kilometrów.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

400 PLN ZA GOLA HOLANDII LUB ANGLI!

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy gola Holandii lub gola Anglii w meczu Holandia Anglia to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy bonus...