Blisko 30 minut straty Łukasza Owsiana i Kamila Małeckiego na 6. etapie Vuelta a España

Strona głównaKolarstwoVueltaBlisko 30 minut straty Łukasza Owsiana i Kamila Małeckiego na 6. etapie...

Za nami kolejny baskijski etap tegorocznej edycji Vuelta a España. Peleton ponownie walczył na bardzo trudnym odcinku i mierzył się z licznymi podjazdami. W takich warunkach najlepiej zaprezentował się Australijczyk Jay Vine z Alpecin-Deceuninck, który zanotował nieoczekiwane zwycięstwo. Jedyni Polacy w peletonie pojechali zgodnie i stracili do zwycięzcy 26:40. Łukasz Owsian dojechał na 96. miejscu, a Kamil Małecki na 109. 

Duża strata reprezentantów Polski

Reprezentanci Polski zanotowali tym razem duże straty. Na trudnym etapie z Bilbao do Ascensión al Pico Jano. San Miguel de Aguayo obaj stracili blisko pół godziny. Łukasz Owsian z Team Arkéa Samsic finiszował na 96. miejscu. W tej samej grupie zmagania ukończył Kamil Małecki z Lotto Soudal, który skończył na 109. lokacie. Obaj biało-czerwoni przyjechali do Ascensión al Pico Jano. San Miguel de Aguayo ze stratą 26:40. W klasyfikacji generalnej również wyżej jest Łukasz Owsian. Po 6 z 21 etapów zajmuje w niej 124. miejsce ze stratą 47:30. Zanotował stratę dwóch pozycji. Awans o 10 lokat padł udziałem Kamila Małeckiego. Ten zawodnik w klasyfikacji generalnej jest 163. i do lidera traci 1:00:01. 

Jay Vine zwycięzcą etapu. Emco Evenepoel nowym liderem

Nieoczekiwanym zwycięzcą szóstego etapu Vuelta a España 2022 został Australijczyk Jay Vine z Alpecin-Deceuninck. Drugie miejsce ze stratą 15 sekund zajął Belg Remco Evenepoel z Quick-Step Alpha Vinyl Team. Kolarz ten został nowym liderem wyścigu. Trzecie miejsce na etapie zajął Hiszpan Enric Mas z Movistar Team, który finiszował zaledwie sekundę za Belgiem. Liderem wyścigu jest Remco Evenepoel, który ma przewagę 21 sekund nad Francuzem Rudy Molardem z Groupama – FDJ. Awans o 12 pozycji zanotował Enric Mas, który przesunął się na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Przed kolarzami nieco mniej wymagający etap. W piątek 26 sierpnia pojadą na trasie z Camargo do Cistierny. Odcinek liczy 190 kilometrów.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Jan Habdas brązowym medalistą Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich

Reprezentant Polski 19-letni Jan Habdas zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich, które odbywają się w kanadyjskim Whistler. Zawodnik, który w tym...