Cesare Benedetti na 130. miejscu na 5. etapie Giro d’Italia. Upragnione zwycięstwo Francuza Arnauda Demare 

Strona głównaKolarstwoGiroCesare Benedetti na 130. miejscu na 5. etapie Giro d'Italia. Upragnione zwycięstwo...

Za nami piąty etap tegorocznej edycji Giro d’Italia. Tym razem peleton rywalizował na trasie między dwiema perełkami Sycylii, czyli Katanią i Mesyną. Mniej więcej w połowie trasy znajdował się podjazd pod wzniesienie Portella Mandrazzi, jednak nie był kluczowy z punktu widzenia walki o pozycję lidera w klasyfikacji generalnej i duża grupa kończyła wyścig finiszem. Jedyny reprezentant Polski w stawce Cesare Benedetti zajął 130. miejsce i stracił do najlepszych 1:13 minuty. Zawodnik BORA-hansgrohe awansował na 115. miejsce w klasyfikacji generalnej. 

Spokojna jazda Cesare Benedettiego

Piąty etap 105. edycji Giro d’Italia to znów spokojna jazda Cesare Benedettiego, który nie tracił kontaktu z czołówką, jednak nie należał także do bardzo aktywnych zawodników. Reprezentujący barwy BORA-hansgrohe kolarz ponownie skupił się na pomaganiu swoim kolegom z zespołu, którzy plasują się w czołówce klasyfikacji generalnej. Ostatecznie pozwoliło to mu na zajęcie 130. miejsca na finiszu w Mesynie. Dzięki temu awansował o dwie lokaty w generalce, gdzie zajmuje obecnie 115. miejsce. 

Polaka może cieszyć fakt, że dobrze spisują się jego koledzy z zespołu. Wiceliderem Giro d’Italia pozostaje Niemiec Lennard Kamna, a na 6. miejscu z niedużymi stratami znajduje się Holender Wilco Kelderman. W walce o czołową 10. powinni liczyć się jeszcze Australijczyk Jai Hindley (14. miejsce) i Niemiec Emanuel Buchmann (21. miejsce). 

Upragniony triumf Francuza Arnauda Demare

Na uliczkach Mesyny najlepiej finiszował Francuz Arnaud Demare z Groupama – FDJ, który długo musiał czekać na duży sukces. Na ostatnich metrach okazał się lepszy od Kolumbijczyka Fernando Gavirii z UAE Team Emirates i Włocha Giacomo Nizzolo z Israel – Premier Tech. Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Hiszpan Juan Pedro Lopez z Trek – Segafredo. Szósty etap wyścigu odbędzie się w czwartek 12 maja. Peleton będzie rywalizował na trasie z Palmi do Scalei. Trasa liczy 192 kilometry. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Być kobietą, być kobietą… w klubie sportowym

“Zapach szatni”, docinki, przesądy i stereotypy. Klub sportowy nigdy nie był łatwym środowiskiem dla płci pięknej. Kobiety - jak wiadomo - żadnej pracy się...