Dalsze miejsca Polaków na 8. etapie Vuelta a España 2022

Strona głównaKolarstwoVueltaDalsze miejsca Polaków na 8. etapie Vuelta a España 2022

Reprezentanci Polski Łukasz Owsian i Kamil Małecki zajęli dalsze miejsce na 8. etapie Vuelta a España 2022. Na trasie z Pola de Laviana do Colláu Fancuaya obaj zanotowali ponad 20 minut straty. W klasyfikacji wyżej znalazł się Łukasz Owsian z Team Arkéa Samsic, który zajął 127. miejsce. Dopiero na 143. pozycji finiszował Kamil Małecki z ekipy Lotto Soudal. Zwycięzcą etapowym po raz drugi w tej edycji został Australijczyk Jay Vine z Alpecin-Deceuninck. Liderem wyścigu pozostaje Belg Remco Evenepoel z Quick-Step Alpha Vinyl Team.

Słabszy start biało-czerwonych

Na typowo górskim etapie mogliśmy spodziewać się dalszych lokat biało-czerwonych. Zarówno Łukasz Owsian, jak i Kamil Małecki należą do zawodników o nieco innej specyfice i niezbyt dobrze radzą sobie na stromych podjazdach. Póki starczało im sił, to wspierali liderów swoich zespołów. Gdy zaczęli tracić dystans, to skupili się na bezpiecznym dojechaniu do mety. Nieco lepiej poszło Łukaszowi Owsianowi z Team Arkéa Samsic. Kolarz ten zajął 127. miejsce na etapie ze stratą 26:16. W klasyfikacji generalnej spadł o 5 pozycji i jest obecnie 114. Ósmy etap na 143. pozycji ukończył Kamil Małecki z Lotto Soudal. Reprezentant Polski stracił do zwycięzcy 27:46. Mimo tego w klasyfikacji generalnej awansował o kolejne 5 pozycji i jest obecnie 158.

Drugie etapowe zwycięstwo Vine’a. Liderem pozostaje Evenepoel

Ósmy etap tegorocznego wyścigu Wielkiego Touru Vuelta a España ponownie padł łupem Australijczyka Jay’a Vine’a z ekipy Alpecin-Deceuninck. Najlepiej spisał się na górskim finiszu i aż o 43 sekundy wyprzedził drugiego na mecie Hiszpana Marca Solera z UAE Team Emirates. Trzecie miejsce na etapie zajął Estończyk Rein Taaramae z Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux. Prowadzenie w klasyfikacji generalnej zachował Belg Remco Evenepoel z Quick-Step Alpha Vinyl Team. Na drugie miejsce awansował Hiszpan Enric Mas z Movistar Team, a na trzecie Słoweniec Primoż Roglić z Jumbo-Visma. Ten ostatni wygrywał trzy ostatnie edycje Vuelta a España. Na kolejnym etapie peleton będzie rywalizował na górskiej trasie z Villaviciosa do Les Praeres. Nava.