Dalsze miejsca Polaków. Trzeci etap Tour de Pologne dla Higuity

Strona głównaKolarstwoTour de PologneDalsze miejsca Polaków. Trzeci etap Tour de Pologne dla Higuity

Zwycięzcą trzeciego etapu Tour de Pologne został Kolumbijczyk Sergio Higuita z BORA – hansgrohe. Kolarz ten wygrał na finiszu z kilkunastoosobowej grupy i został nowym liderem wyścigu dookoła Polski. Reprezentanci Polski zajęli dalsze miejsca, a najlepiej z nich spisał się Jakub Kaczmarek z kadry narodowej. Przyjechał 25 sekund za Higuitą i zajął 33. miejsce. Jest także najwyższej sklasyfikowanym biało-czerwonym w generalce, gdzie zajmuje 32. miejsce.

Dobra postawa Jakuba Kaczmarka

Trzeci etap Tour de Pologne był najdłuższy w całym wyścigu. Trasa z Kraśnika do Przemyśla liczyła blisko 238 kilometrów i kończyła się ścianą w Przemyślu. Na odcinku nie brakowało stromych i wymagających podjazdów. Na jednym z nich w ucieczkę zabrali się Marcin Budziński i Piotr Brożyna z kadry narodowej, którym towarzyszyło jeszcze trzech innych zawodników. Ostatecznie peleton ich doścignął, choć biało-czerwoni zdążyli wcześniej zdobyć kilka punktów na lotnych premiach

W peletonie z kolei bardzo dobrze jechał Jakub Kaczmarek, który długo utrzymywał się w czołowej grupie i zaczął tracić dopiero pod koniec etapu. Ostatecznie dojechał do mety 25 sekund za najlepszymi, co pozwoliło mu na zajęcie 33. miejsca. W klasyfikacji generalnej przesunął się nawet na 32. lokatę. Niestety na etapie gorsze miejsca zajęli pozostali biało-czerwoni. W pierwszej setce znaleźli się jeszcze: 58. Filip Maciejuk (Bahrain – Victorious), 74. Cesare Benedetti (BORA – hansgrohe), 82. Kamil Małecki (Lotto Soudal), 83. Stanisław Aniołkowski i 87. Jakub Murias (obaj kadra narodowa). Pozostali ponieśli większe straty, jednak w komplecie ukończyli odcinek: Mateusz Grabis, Marci Budziński, Piotr Brożyna i Patryk Stosz (wszyscy kadra narodowa) oraz Łukasz Wiśniowski (EF Education-EasyPost)

Sergio Higuita zwycięzcą i nowym liderem

Kolumbijczyk Sergio Higuita wygrał trzeci etap Tour de Pologne w dniu swoich 25. urodzin i został nowym liderem zmagań. Na finiszu wyprzedził Hiszpana Pello Bilbao z Bahrain – Victorious i Belga Quintena Hermansa z Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux. W takiej samej kolejności zajmują miejsca w klasyfikacji generalnej. Kolejny etap Tour de Pologne już 2 sierpnia, a kolarze będą rywalizowali na trasie z Leska do Sanoka