Dobra jazda Katarzyny Niewiadomej w Ronde van Vlaanderen. Polka skończyła na ósmej pozycji

Strona głównaKolarstwoDobra jazda Katarzyny Niewiadomej w Ronde van Vlaanderen. Polka skończyła na ósmej...

Kolejny dobry start w tym sezonie zanotowała Katarzyna Niewiadoma z Canyon//SRAM Racing. Najlepsza Polka w peletonie w ostatnich latach była bardzo aktywna na trasie belgijskiego monumentu Ronde van Vlaanderen 2022. Ostatecznie zajęła 8. miejsce i straciła do najlepszej 40 sekund. W rywalizacji oglądaliśmy także Martę Lach i Martę Jaskulską, jednak zajęły dalsze miejsca. Jednodniowy wyścig wygrała Belgijka Lotte Kopecky (Team SD Worx).

Aktywna Katarzyna Niewiadoma

Od początku wyścigu Katarzyna Niewiadoma była bardzo aktywna i plasowała się na czołowych lokatach w peletonie. Na około 30 kilometrów przed metą próbowała również odjechać, jednak jej akcja została odparta i peleton nie pozwolił na ucieczkę. Decydujący o wynikach podział czołówki nastąpił na około 10 kilometrów przed metą, gdzie odjechały trzy zawodniczki: Lotte Kopecky (Team SD Worx) oraz dwie Holenderki Annemiek Van Vleuten (Movistar Team) oraz Chantal Van den Broek-Blaak (Team SD Worx). Niestety Polce nie udało się za nimi utrzymać i systematycznie traciła do czołówki. Nasza zawodniczka dojechała na 8. pozycji i straciła do najlepszej równo 40 sekund. 

Nieco słabiej poszło pozostałym biało-czerwonym. Jeżdżąca na co dzień w Ceratizit-WNT Pro Cycling Marta Lach ukończyła wyścig na 52. miejscu ze stratą ponad czterech minut. W tej samej grupie finiszowała Marta Jaskulska z Liv Racing Xstra, która zajęła ostatecznie 57. miejsce. 

Zwycięstwo Belgijki Lotte Kopecky

Na dobrze znanych sobie trasach zwyciężyła Lotte Kopecky. Reprezentantka gospodarzy była uznawana za jedną z faworytek monumentu Ronde van Vlaanderen i potwierdziła to na trasie. Na finiszu wyprzedziła dwie Holenderki: Annemiek Van Vleuten (Movistar Team) oraz Chantal Van den Broek-Blaak (Team SD Worx). Przed Katarzyną Niewiadomą znalazły się jeszcze: Arlenis Sierra (Kuba, Movistar Team), Marlen Reusser (Szwajcaria, Team SD Worx) oraz Dunka Cecille Uttrup Ludiwg i Australijka Grace Brown z FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope. Najlepsze kolarki świata rywalizowały na trasie o długości 158,6 kilometra. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Jan Habdas brązowym medalistą Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich

Reprezentant Polski 19-letni Jan Habdas zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich, które odbywają się w kanadyjskim Whistler. Zawodnik, który w tym...