STS KOD PROMOCYJNY

Dobra jazda Katarzyny Niewiadomej w Ronde van Vlaanderen. Polka skończyła na ósmej pozycji

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoDobra jazda Katarzyny Niewiadomej w Ronde van Vlaanderen. Polka skończyła na ósmej...

Kolejny dobry start w tym sezonie zanotowała Katarzyna Niewiadoma z Canyon//SRAM Racing. Najlepsza Polka w peletonie w ostatnich latach była bardzo aktywna na trasie belgijskiego monumentu Ronde van Vlaanderen 2022. Ostatecznie zajęła 8. miejsce i straciła do najlepszej 40 sekund. W rywalizacji oglądaliśmy także Martę Lach i Martę Jaskulską, jednak zajęły dalsze miejsca. Jednodniowy wyścig wygrała Belgijka Lotte Kopecky (Team SD Worx).

Aktywna Katarzyna Niewiadoma

Od początku wyścigu Katarzyna Niewiadoma była bardzo aktywna i plasowała się na czołowych lokatach w peletonie. Na około 30 kilometrów przed metą próbowała również odjechać, jednak jej akcja została odparta i peleton nie pozwolił na ucieczkę. Decydujący o wynikach podział czołówki nastąpił na około 10 kilometrów przed metą, gdzie odjechały trzy zawodniczki: Lotte Kopecky (Team SD Worx) oraz dwie Holenderki Annemiek Van Vleuten (Movistar Team) oraz Chantal Van den Broek-Blaak (Team SD Worx). Niestety Polce nie udało się za nimi utrzymać i systematycznie traciła do czołówki. Nasza zawodniczka dojechała na 8. pozycji i straciła do najlepszej równo 40 sekund. 

Nieco słabiej poszło pozostałym biało-czerwonym. Jeżdżąca na co dzień w Ceratizit-WNT Pro Cycling Marta Lach ukończyła wyścig na 52. miejscu ze stratą ponad czterech minut. W tej samej grupie finiszowała Marta Jaskulska z Liv Racing Xstra, która zajęła ostatecznie 57. miejsce. 

Zwycięstwo Belgijki Lotte Kopecky

Na dobrze znanych sobie trasach zwyciężyła Lotte Kopecky. Reprezentantka gospodarzy była uznawana za jedną z faworytek monumentu Ronde van Vlaanderen i potwierdziła to na trasie. Na finiszu wyprzedziła dwie Holenderki: Annemiek Van Vleuten (Movistar Team) oraz Chantal Van den Broek-Blaak (Team SD Worx). Przed Katarzyną Niewiadomą znalazły się jeszcze: Arlenis Sierra (Kuba, Movistar Team), Marlen Reusser (Szwajcaria, Team SD Worx) oraz Dunka Cecille Uttrup Ludiwg i Australijka Grace Brown z FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope. Najlepsze kolarki świata rywalizowały na trasie o długości 158,6 kilometra. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

400 PLN ZA GOLA HOLANDII LUB ANGLI!

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy gola Holandii lub gola Anglii w meczu Holandia Anglia to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy bonus...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...