Dobra jazda Łukasza Owsiana. Siódmy etap padł łupem Jesusa Herrady

Strona głównaKolarstwoVueltaDobra jazda Łukasza Owsiana. Siódmy etap padł łupem Jesusa Herrady

Po kilku słabszych wynikach na górskich etapach Vuelta a España 2022 Łukasz Owsian ponownie pojechał dobrze i zanotował niewielkie straty. Zawodnik Team Arkéa Samsic dojechał do mety siódmego etapu w peletonie na 106. miejscu i stracił 29 sekund do Hiszpana Jessusa Herrady, który wygrał po uciecze. Nieco słabiej poszło Kamilowi Małeckiemu z Lotto Soudal, który skończył zmagania na 153. miejscu i stracił do zwycięzcy ponad 21 minut. 

Solidna jazda i awans w generalce Owsiana

Od początku wyścigu Vuelta a España 2022 z Polaków lepiej prezentuje się Łukasz Owsian. Ma to również odzwierciedlenie w klasyfikacji generalnej. Na siódmym etapie z Camargo do Cistierny zawodnik Team Arkéa Samsic jechał solidnie i wspierał liderów swojej drużyny. Cały czas pozostawał w peletonie i ostatecznie zakończył etap na 106. miejscu. Jego strata do zwycięzcy wyniosła 29 sekund. Dzięki temu przesunął się aż o 15 pozycji w klasyfikacji generalnej. Po 7 z 21 etapów tegorocznej Vuelta a España zajmuje 109. miejsce. 

W nieco gorszym nastroju musi być Kamil Małecki z Lotto Soudal, który wciąż czeka na swoją szansę na włączenie się do walki o wysokie miejsce etapowe. Na odcinku z Camargo do Cistierny stracił 21:11 do najlepszych. Pozwoliło mu to na zajęcie dopiero 153. miejsca. W klasyfikacji generalnej nie zmienił swojej pozycji i wciąż jest 163. 

Etap dla Herrady. Evenepoel został liderem

Nieoczekiwanym zwycięzcą siódmego etapu został Hiszpan Jesus Herrada z zespołu Cofidis. Ostatecznie okazał się najlepszy w kilkuosobowej ucieczce. Tuż za nim finiszował Włoch Samuele Battistella z Astana Qazaqstan Team. Trzecie miejsce zajął Brytyjczyk Fred Wright z Bahrain – Victorious. Liderem wyścigu pozostał Belg Remco Evenepoel z Quick-Step Alpha Vinyl Team. Kolejne miejsca w klasyfikacji generalnej zajmują Francuz Rudy Molard z Groupama – FDJ i Hiszpan Enric Mas z Movistar Team. W sobotę 27 sierpnia peleton będzie rywalizował na trasie z Pola de Laviana do Colláu Fancuaya. Odcinek liczy niewiele ponad 153 kilometry.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Aleksandra Mirosław: 2024? To będzie najlepszy lub najgorszy rok w życiu

Złoty medal z Mistrzostw Europejskich w Monachium to już historia. Aleksandra Mirosław, rekordzistka świata we wspinaczce na czas, naładowała baterie i rozpoczyna przygotowania do...

Łączone Mistrzostwa Europy 2022 w Monachium. Czym jest sierpniowe wydarzenie?

W sierpniu 2022 roku odbędą się drugie w historii łączone Mistrzostwa Europy. Podczas sierpniowego wydarzenia w stolicy Bawarii zostaną rozegrane zmagania najlepszych Europejczyków w...