Dobra jazda Polaków na 3. etapie Vuelta a España. Znów wygrał Sam Bennett

Strona głównaKolarstwoVueltaDobra jazda Polaków na 3. etapie Vuelta a España. Znów wygrał Sam...

Za nami ostatni etap Vuelta a España rozgrywany w Holandii. Peleton rywalizował na trasie w okolicach miejscowości Breda. Była to płaska trasa, która premiowała sprinterów. To oni rozstrzygali losy zwycięstwa na finiszu z peletonu. W takich warunkach ponownie najlepiej spisał się Irlandczyk Sam Bennett z BORA – hansgrohe, który wygrał drugi etap z rzędu. Dobrze spisali się również Polacy. Zarówno Łukasz Owsian, jak i Kamil Małecki dojechali z peletonem i nie zanotowali większych strat. 

Polacy wytrzymali tempo peletonu 

Trzeci etap to pożegnanie Vuelta a España 2022 z Holandią. Kolarzy rywalizowali na pętlach w pobliżu miejscowości Breda. Polacy zaczęli spokojnie i stanowili ważne wsparcie dla swoich kolegów z zespołu. Bez większych problemów wytrzymali tempo peletonu i wjechali na metę w czołowej grupie. Na 44. miejscu został sklasyfikowany Łukasz Owsian z Team Arkéa Samsic. Po trzech etapach zajmuje 150. miejsce w klasyfikacji generalnej ze stratą 2:42. Na 141. miejscu na trzecim etapie Vuelty uplasował się Kamil Małecki z Lotto Soudal. W klasyfikacji generalnej Polak zajmuje 179. miejsce ze stratą 13:01. 

Drugie etapowe zwycięstwo Sama Bennetta

Drugie etapowe zwycięstwo z rzędu we Vuelta a España 2022 zanotował Irlandczyk Sam Bennett. Ponownie okazał się najlepszy na ostatnich metrach. Irlandczyk z zespołu BORA – hansgrohe wyprzedził Duńczyka Madsa Pedersena z Trek – Segafredo oraz Brytyjczyka Daniela McLaya z Team Arkéa Samsic. Liderem wyścigu po trzecim etapie został Włoch Edoardo Affini z zespołu Jumbo-Visma. Drugie miejsce zajmuje jego klubowy kolega Sam Oomen z Holandii. Na trzecim miejscu w generalce plasuje się Słoweniec Primoż Roglić, który także jeździ w Jumbo-Visma. 

Teraz przed kolarzami dzień przerwy. Przenoszą się z Holandii do Hiszpanii, gdzie rozstrzygną się losy zwycięstwa we Vuelta a España 2022. We wtorek 23 sierpnia peleton wystartuje w kraju basków. Przed kolarzami odcinek z Vitoria-Gasteiz do Laguardia. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Jarosław „pasha” Jarząbkowski zawalczy na HIGH League 6!

Jarosław „pasha” Jarząbkowski wraca do sportów walki. Federacja High League ogłosiła, że jeden z najlepszych graczy CS:GO ponownie zawalczy na ich gali. „Pasha” w...

Kacper Stokowski pobił rekord Polski na 50 metrów stylem grzbietowym

Kacper Stokowski ze znakomitej strony pokazał się podczas sesji eliminacyjnej na mistrzostwach świata w Melbourne. Młody Polak okazał się najlepszy na dystansie na 50...