STS KOD PROMOCYJNY

Dobry początek sezonu w wykonaniu Katarzyny Niewiadomej. Polka zajęła 6 miejsce w klasyfikacji generalnej Setmana Valenciana

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoDobry początek sezonu w wykonaniu Katarzyny Niewiadomej. Polka zajęła 6 miejsce w...

Polka Katarzyna Niewiadoma reprezentująca barwy Canyon/SRAM udanie rozpoczęła obecny sezon wyścigów kolarskich. Kolarka wzięła udział w etapowym wyścigu Setmana Ciclista Valenciana w Hiszpanii. Impreza posiada kategorię 2.1. Wyścig znany jest z wymagających podjazdów i podobnie było tym razem. Kobiecy peleton rywalizował na czterech etapach, a najbardziej wymagający z nich miał miejsce dnia zmagań, gdy odbyła się wspinaczka na górę Vistabella. 

Spokojna jazda Katarzyny Niewiadomej

Katarzyna Niewiadoma rozpoczęła wyścig spokojnie, jednak cały czas znajdowała się w ścisłej czołówce rywalizacji. Pierwszy etap zakończyła na 12. miejscu, a o wszystkim zdecydował finisz z większej grupy. Na kolejnym etapie Polka również znalazła się w czołówce, co pozwoliło jej przesunąć się na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Setmana Valenciana. Kluczowy dla końcowych wyników wyścigu był trzeci etap, gdzie peleton podjeżdżał pod wymagającą górę Vistabella. Tam niestety Polka odstawała trochę od czołowych zawodniczek w stawce i zakończyła rywalizację na 10. miejscu. Ostatni etap był bardzo wyrównany i Katarzyna Niewiadoma znów skończyła go w czołówce, dzięki czemu w klasyfikacji generalnej zajęła 6. miejsce. Do najlepszej na mecie Holenderki Annemiek van Vleuten straciła 2:35 minuty. To bardzo dobry wynik na początek sezonu i zapowiedź tego, że Polka może powalczyć o duże sukcesy w obecnym sezonie kolarstwa szosowego. 

Jak poszło pozostałym Polkom?

W rywalizacji oglądaliśmy jeszcze trzy Polki. Marta Jaskulska z Liv Racing Xstra zajęła 13. miejsce, Aurela Nerlo z Massi-Tactic Women Team 60. miejsce, a Karolina Kumięga z Valcar-Travel & Service 95. miejsce. 

Holenderka Annemiek van Vleuten wygrała wyścig

Najlepsza w klasyfikacji generalnej okazała się Annemiek van Vleuten z Movistar Team. Druga ze stratą minuty była Dunka Cecilie Uttrup Ludwig z zespołu FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope. Na trzecim miejscu ze stratą niespełna dwóch minut do zwyciężczyni uplasowała się Włoszka Marta Cavalli, która jeździ w zespole wspólnie z Ludwig.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...