STS KOD PROMOCYJNY

Dwa brązowe medale Polek na Mistrzostwach Europy w kolarstwie torowym

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoDwa brązowe medale Polek na Mistrzostwach Europy w kolarstwie torowym

Reprezentantki Polski zdobyły dwa brązowe medale podczas rozgrywanych w Monachium Mistrzostw Świata 2022 w kolarstwie torowym. Na najniższym stopniu podium stanęła drużyna sprinterek w składzie: Urszula Łoś, Marlena Karwacka i Nikola Sibik, a także Nikola Wielowska, która zajęła trzecie miejsce w scratchu. Pozostałym biało-czerwonym poszło nieco gorzej, a tuż za podium skończyli polscy sprinterzy. W następnych dniach zostaną rozegrane kolejne konkurencje. 

Brąz polskich sprinterek

Kolarstwo torowe to jedna z dyscyplin, które rozgrywane są w ramach łączonych Mistrzostw Europy w Monachium. Drugiego dnia worek z medalami dla Polaków otworzyły polskie sprinterki w składzie: Urszula Łoś, Marlena Karwacka i Nikola Sibik. Polki w I rundzie osiągnęły trzeci wynik i uległy tylko Niemkom i Holenderkom. Dzięki temu stanęły przed szansą walki o brązowy medal. W decydującym starciu mierzyły się z Francuzkami, co było sporym zaskoczeniem. Przed rozpoczęciem zmagań w gronie faworytek wymieniano Brytyjki, jednak te zaliczyły upadek. Biało-czerwone w walce o brąz wystartowały dobrze dopiero za drugim razem, ponieważ przy pierwszej próbie pechowy upadek zanotowała Julie Michaux. Marlena Karwacka i Urszula Łoś zaczęły bardzo mocno i wypracowały sekundę przewagi. Nieco straciła Nikola Sibik, jednak ostatecznie dojechała do mety 0,2 sekundy przed rywalką i przypieczętowała brąz dla Polek. Mistrzyniami Europy zostały Niemki. 

Nikola Wielowska brązowa w scratchu

Drugi brązowy medal dla Polski jest autorstwa Nikoli Wielowskiej. Ta wystartowała w scratchu. Biało-czerwona długo trzymała się ścisłej czołówki i walczyła o najlepszy wynik w dotychczasowej karierze. Ostatecznie udało się go osiągnąć. Brązowy medal to póki co życiowy sukces Nikoli Wielowskiej. Mistrzynią Europy w tej konkurencji została Anita Yvonne Stenberg z Norwegii, a drugie miejsce zajęła Jessica Roberts z Wielkiej Brytanii.

Pozostałym reprezentantom Polski poszło nieco gorzej. Drużyna męska sprinterów zakończyła zmagania tuż za podium na czwartym miejscu. Dalsze miejsca zajęliśmy w wyścigach drużynowych kobiet (8.) i mężczyzn (7.). Indywidualnie na 12. miejscu zmagania skończył Wojciech Pszczolarski w wyścigu punktowym.  

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...