STS KOD PROMOCYJNY

Kamil Gradek i Filip Maciejuk pojadą w Tour de Pologne 2022

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoTour de PologneKamil Gradek i Filip Maciejuk pojadą w Tour de Pologne 2022

Reprezentanci Polski Kamil Gradek i Filip Maciejuk znaleźli się w składzie Bahrain – Victorious na Tour de Pologne 2022. Wyścig dookoła Polski rozpocznie się już 30 lipca, a drużyna z Polakami w składzie planuje wystawić bardzo mocny skład. Oprócz Gradka i Maciejuka pojadą między innymi mocny Hiszpan z Kraju Basków Pello Bilbao oraz niemiecki sprinter Phil Bauhaus. Nie jest wykluczone, że ekipę z wozu prowadził będzie Michał Gołaś. Były kolarz od tego sezonu jest dyrektorem sportowym Bahrain – Victorious. 

Kamil Gradek i Filip Maciejuk powalczą w polskim wyścigu etapowym 

Tour de Pologne to najważniejszy wyścig kolarski w naszym kraju, który zaliczany jest co cyklu World Tour. W tym roku odbędzie się już 79. edycja wyścigu dookoła Polski. Możliwe, że w gronie faworytów do zwycięstwa znajdą się kolarze z ekipy Bahrain – Victorious, w tym przede wszystkim Pello Bilbao. Ciekawie zapowiada się również sprinterska rywalizacja Phila Bauhausa, który przed rokiem był najlepszy w Chełmie i liderował przez jeden etap w klasyfikacji generalnej Tour de Pologne. 

Oczy polskich kibiców będą skupione na Kamilu Gradku i Filipie Maciejuku. Obaj mogą być ważnymi punktami ekipy Bahrain – Victorious i na pewno liczą na etapowy sukces. Charakterystyka obu zawodników jest bardzo podobna i doskonale spisują się przede wszystkim w jeździe indywidualnej na czas. Swoje umiejętności będą mogli pokazać na przełomie lipca i sierpnia w Polsce. Kamil Gradek aktualnie jedzie w swoim debiutanckim starcie w Tour de France i spisuje się przyzwoicie. Po Francji czeka go krótki odpoczynek i start przed polskimi kibicami. 

Cały skład ekipy Bahrain – Victorious to: Polacy Filip Maciejuk i Kamil Gradek, Hiszpan Pello Bilbao, Niemcy Phil Bauhaus i Jasha Sutterlin, Australijczyk Heinrich Haussler i Słoweniec Jan Tratnik. 

Michał Gołaś dyrektorem sportowym

Od początku sezonu rolę dyrektora sportowego w Bahrain – Victorious pełni Michał Gołaś. Były kolarz prawdopodobnie pojawi się na Tour de Pologne, gdzie będzie dyrygował poczynaniami zawodników. Start wyścigu zaplanowano na 30 lipca, a ostatni etap Tour de Pologne 2022 odbędzie się 5 sierpnia.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...