STS KOD PROMOCYJNY

Katarzyna Niewiadoma liderką drużyny na kobiecy Tour de France 2022

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoTour de FranceKatarzyna Niewiadoma liderką drużyny na kobiecy Tour de France 2022

Reprezentantka Polski Katarzyna Niewiadoma będzie liderką niemieckiej drużyny Canyon//SRAM Racing na nadchodzący Tour de France Femmes 2022. Drugą liderką zespołu będzie Holenderka Pauliena Rooijakkers. Oznacza to, że Katarzyna Niewiadoma na kobiecym Tour de France celuje nie tylko w dobre miejsca etapowe, ale nawet w zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Wyścig odbędzie się w dniach 24-31 lipca i liczy 8 etapów. 

Polka przed szansą na historyczny sukces

Katarzyna Niewiadoma stanie przed szansą na historyczny sukces. Pojedzie jako liderka mocnego zespołu Canyon//SRAM Racing i będzie mogła liczyć na wsparcie swoich koleżanek. Pierwsze etapy rozstrzygną, czy zespół będzie jechał na wysokie miejsce Polki, czy jednak Holenderki Paulieny Rooijakkers. Najlepsza Polka w peletonie nie ukrywa, że jedzie do Francji walczyć o zwycięstwo. Katarzyna Niewiadoma w ostatnim swoim dużym starcie zajęła trzecie miejsce w Women’s Tour. Miało to miejsce w połowie czerwca, w ostatnich tygodniach Polka szlifowała formę, aby odpowiednio przygotować się do francuskiego klasyku. 

Drugą liderką zespołu jest 29-letnia Pauliena Rooijakkers z Holandii. Oprócz nich w zespole znalazły się jeszcze: Alena Amialusik (Białoruś), Elise Chabbey (Szwajcaria), Tiffany Cromwell (Australia) i Soraya Paladin (Włochy). 

Pojadą wszystkie kolarskie sławy

Na starcie powinniśmy zobaczyć wszystkie sławy obecnego kolarstwa kobiecego, które tylko nie zmagają się z urazami. Wszystko dlatego, że Tour de France Femmes 2022 to najbardziej prestiżowy wyścig kobiecy w całym kalendarzu i wiele czołowych zawodniczek przygotowuje się do niego przez cały sezon. Wierzymy w to, że Kasia Niewiadoma pokrzyżuje im plany. 

Trudne zadanie przed peletonem

Trasa tegorocznego Tour de France Femmes będzie niezwykle wymagająca. Choć wyścig liczy tylko 8 etapów, to jednak skala trudności będzie rosła z każdym z nich. Kulminacją będzie wspinaczka pod La Super Planche des Belles Filles, która jest ostatnim aktem tegorocznej edycji.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...