Katarzyna Niewiadoma piąta w Amstel Gold Race. Zwycięstwo Włoszki Marty Cavalli

Strona głównaKolarstwoKatarzyna Niewiadoma piąta w Amstel Gold Race. Zwycięstwo Włoszki Marty Cavalli

Świetnie w kobiecym wyścigu kolarskim Amstel Gold Race zaprezentowała się Katarzyna Niewiadoma z Canyon//SRAM Racing. Polka do ostatnich metrów walczyła o zwycięstwo i ostatecznie na finiszu holenderskiego klasyku została wyprzedzona przez cztery zawodniczki i finiszowała na 5. miejscu. Do Włoszki Marty Cavalli straciła 4 sekundy. W peletonie oglądaliśmy jeszcze Martę Lach z Ceratizit-WNT Pro Cycling. Straciła ponad 4 minuty i finiszowała na 58. miejscu. 

Polka przegrała miejsce na podium na finiszu

Kobieca edycja Amstel Gold Race liczyła w tym roku 128,5 kilometra. Od początku zmagań w ścisłej czołówce plasowała się Katarzyna Niewiadoma z Canyon//SRAM Racing, która nie pozwalała rywalkom na odjazdy. Przez cały wyścig była jedną z tych, które nadawały rytm peletonowi, a także grupie prowadzącej, między którą rozegrała się ostateczne walka o zwycięstwo. Niestety na ostatnich metrach trochę jej zabrakło i przegrała finisz. Polka została sklasyfikowana na 5. miejscu w Amstel Gold Race i straciła zaledwie 4 sekundy do Włoszki Marty Cavalli z FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope. Katarzyna Niewiadoma znalazła się w grupie kolarek, które finiszowały za Włoszką. 

W rywalizacji oglądaliśmy jeszcze Martę Lach z Ceratizit-WNT Pro Cycling. Niestety nie odegrała ona żadnej ze znaczących ról. Polka z każdym kolejnym kilometrem traciła do najlepiej dysponowanych zawodniczek i ostatecznie dojechała w dalszej grupie ze stratą ponad czterech minut. Marta Lach została sklasyfikowana na 58. miejscu. 

Zwycięstwo świetnie dysponowanej Marty Cavalii

W niedzielę 10 kwietnia bardzo dobrze dysponowana była Włoszka Marta Cavalli. Na ostatnich metrach odjechała prowadzącej grupie i finiszowała 4 sekundy przed kilkoma kolejnymi zawodniczkami. Drugie miejsce zajęła Holenderka Demi Vollering z Team SD Worx. Miejsce na najniższym miejscu podium zajęła Niemka Liane Lippert z drużyny Team DSM. Przed Katarzyną Niewiadomą znalazła się jeszcze utytułowana Holenderka Annemiek Van Vleuten z Movistar Team. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Reprezentacja Polski w przebudowie: wnioski po meczach z Czechami i Albanią

Zatrudnienie Fernando Santosa miało być dla reprezentacji Polski nowym otwarciem. Choć mecz z Czechami przywołał najgorsze demony z przeszłości, to już wygrana z Albanią daje selekcjonerowi...