STS KOD PROMOCYJNY

Katarzyna Niewiadoma piąta w Amstel Gold Race. Zwycięstwo Włoszki Marty Cavalli

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoKatarzyna Niewiadoma piąta w Amstel Gold Race. Zwycięstwo Włoszki Marty Cavalli

Świetnie w kobiecym wyścigu kolarskim Amstel Gold Race zaprezentowała się Katarzyna Niewiadoma z Canyon//SRAM Racing. Polka do ostatnich metrów walczyła o zwycięstwo i ostatecznie na finiszu holenderskiego klasyku została wyprzedzona przez cztery zawodniczki i finiszowała na 5. miejscu. Do Włoszki Marty Cavalli straciła 4 sekundy. W peletonie oglądaliśmy jeszcze Martę Lach z Ceratizit-WNT Pro Cycling. Straciła ponad 4 minuty i finiszowała na 58. miejscu. 

Polka przegrała miejsce na podium na finiszu

Kobieca edycja Amstel Gold Race liczyła w tym roku 128,5 kilometra. Od początku zmagań w ścisłej czołówce plasowała się Katarzyna Niewiadoma z Canyon//SRAM Racing, która nie pozwalała rywalkom na odjazdy. Przez cały wyścig była jedną z tych, które nadawały rytm peletonowi, a także grupie prowadzącej, między którą rozegrała się ostateczne walka o zwycięstwo. Niestety na ostatnich metrach trochę jej zabrakło i przegrała finisz. Polka została sklasyfikowana na 5. miejscu w Amstel Gold Race i straciła zaledwie 4 sekundy do Włoszki Marty Cavalli z FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope. Katarzyna Niewiadoma znalazła się w grupie kolarek, które finiszowały za Włoszką. 

W rywalizacji oglądaliśmy jeszcze Martę Lach z Ceratizit-WNT Pro Cycling. Niestety nie odegrała ona żadnej ze znaczących ról. Polka z każdym kolejnym kilometrem traciła do najlepiej dysponowanych zawodniczek i ostatecznie dojechała w dalszej grupie ze stratą ponad czterech minut. Marta Lach została sklasyfikowana na 58. miejscu. 

Zwycięstwo świetnie dysponowanej Marty Cavalii

W niedzielę 10 kwietnia bardzo dobrze dysponowana była Włoszka Marta Cavalli. Na ostatnich metrach odjechała prowadzącej grupie i finiszowała 4 sekundy przed kilkoma kolejnymi zawodniczkami. Drugie miejsce zajęła Holenderka Demi Vollering z Team SD Worx. Miejsce na najniższym miejscu podium zajęła Niemka Liane Lippert z drużyny Team DSM. Przed Katarzyną Niewiadomą znalazła się jeszcze utytułowana Holenderka Annemiek Van Vleuten z Movistar Team. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Polacy w Bundeslidze 22/23. Jak poradziła sobie liga bez Lewandowskiego?

Jeszcze do niedawna w Niemczech panowała jedna z najliczniejszych, polskich kolonii. Biało-czerwoni chętnie wybierają Niemcy jako kierunek swojej kariery, a nasi zachodni sąsiedzi z...